Kulturalna Wiosna w Sali Klenczona

Aktualności (Archiwum)

 • Ikona

  "Kultura w spódnicy" - niezwykłe spotkania ze sztuką
  (Zam: 11.06.2024 r., godz. 19.08)

  „Kultura w spódnicy” to cykl pięciu inspirujących warsztatów we wszystkich gminach powiatu legionowskiego. Powarsztatowe prace staną się częścią instalacji artystycznej, która w formie wędrującej wystawy zawita do galerii pięciu ośrodków kultury. Podczas wernisażu otwierającego tę wędrówkę odbędzie się spotkanie dyskusyjne, w którym uczestniczyć będzie Katarzyna Pisarzewska, lokalna pisarka zaangażowana w problematykę kobiet w kulturze. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  „Chrońmy Błękitną Planetę” – wystawa malarstwa w GCK w Łajskach
  (Zam: 23.05.2024 r., godz. 19.00)

  Około 40 prac autorstwa młodych adeptów malarstwa zobaczymy w ramach wystawy, na której otwarcie zapraszamy we wtorek 11 czerwca o godz. 17 do Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Każda z nich będzie opowiadać o potrzebie dbania o naszą błękitną planetę – Ziemię. W sposób dosłowny oraz abstrakcyjny – techniką akrylową oraz pouringu ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
  (Zam: 16.05.2024 r., godz. 19.05)

  Tegoroczny XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „BIBLIOTEKA – miejsce na czasie” i nie zabrakło w nim atrakcji nie tylko dla czytelników, ale również dla bibliotekarzy. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "Tararysiapaty, czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty" – spektakl dla dzieci
  (Zam: 16.05.2024 r., godz. 16.00)

  Zapraszamy najmłodszych* do Sali Klenczona w Wieliszewie na ostatni przed wakacjami spektakl przygotowany specjalnie dla nich. "Tararysiapaty, czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty" to zabawna opowieść z ekologicznym przesłaniem. Bilety na niedzielne (9 czerwca, godz. 16) spotkanie z grupą O!Teatr dostępne online (30,57 zł) raz w kasie GCK w Łajskach (29 zł). ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "O Złotą Ważkę" – zaproszenie na VII Otwarte Mistrzostwa Sekcji Modelarstwa Lotniczego „WAŻKA” modeli szybowców halowych F1N/M
  (Zam: 06.05.2024 r., godz. 21.00)

  Po raz siódmy w hali sportowej w Wieliszewie walczyć będą o "Złotą Ważkę" najlepsi modelarze młodzicy z Warszawy i okolic. 25 maja w otwartych klubowych mistrzostwach "Ważek" rywalizować będą w klasie standard w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 10 oraz do lat 14. Towarzyszyć im będą zmagania w kat. OPEN juniorów i seniorów. Zachęcamy zainteresowane kluby i zawodników indywidualnych do zapoznania się z programem i warunkami uczestnictwa oraz przesłania zgłoszenia drogą mailową. Gorąco zapraszamy również publiczność – wszystkich pasjonatów modelarstwa oraz tych, którzy nie mieli dotąd okazji przyglądać się tego typu zmaganiom. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "Nie wieś / nie miasto" – "Promyki" w widowisku muzycznym
  (Zam: 25.04.2024 r., godz. 20.50)

  Spektakl taneczno-muzyczny "Nie Wieś / Nie Miasto" promujący płytę pod tym samym tytułem, gościł już na deskach Sali Klenczona. Wcześniejsze koncerty kończyły się owacjami na stojąco, a żywiołowo reagująca publiczność niejednokrotnie wybuchała gromkim śmiechem. Występujący artyści udowodnili, że folklor to nie tylko przyśpiewki i tańce ludowe, ale również historia w niemalże musicalowej odsłonie. Serdecznie zapraszamy 11 maja o godz. 18 na kolejną odsłonę spektaklu, w którym przeboje przedwojennej Warszawy połączone z żywiołowym tańcem gwarantują godzinę fantastycznej rozrywki. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "Uwierz" – recital jubileuszowy Stanisławy Celińskiej
  (Zam: 25.04.2024 r., godz. 20.00)

  Potrójny jubileusz świętuje w roku 2024 wybitna aktorka i wyjątkowa piosenkarka – Stanisława Celińska. 55 lat pracy artystycznej, 40-lecie współpracy z pianistą i kompozytorem Tomaszem Bajerskim i wreszcie przypadające na 29 kwietnia 77. urodziny Artystka podsumowuje niezapomnianym recitalem zatytułowanym „Uwierz”. Wspólnie z nią i towarzyszącym jej pianistą świętować będziemy w Sali Koncertowej Klenczona w Wieliszewie w niedzielę 16 czerwca o godz. 18! Bilety (99 zł) dostępne na www.ok.wieliszew.pl (zakładka KUP BILET) oraz w GCK w Łajskach w godz. pracy kasy. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Wakacje z Kulturą 2024 – zapisy od 8 maja
  (Zam: 25.04.2024 r., godz. 14.25)

  Już 8 maja od godz. 11 rozpoczną się zapisy na tegoroczne Wakacje z Kulturą (zapisy wyłącznie on-line przez portal STREFA ZAJĘĆ), które jak co roku zapewnią młodym mieszkańcom Gminy Wieliszew niezapomniane wakacyjne wspomnienia. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Polskie tańce w sercu Mazowsza – mistrzowski Mazur w Wieliszewie
  (Zam: 17.04.2024 r., godz. 09.00)

  Po raz 16. leżące w sercu Mazowsza Wieliszew i powiat legionowski gościły najważniejsze wydarzenie w kalendarzu tańców polskich. W rozgrywanej 13 kwietnia 23. edycji Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich PS CIOFF®, wzięło udział 126 par z 28 ośrodków tanecznych z Polski oraz Litwy! Zmagania tancerzy o tytuły mistrzowskie w 7. kategoriach wiekowych w krakowiaku, polce, mazurze, kujawiaku i oberku oceniał komplet 25 sędziów tańców polskich a oklaskiwała półtysięczna publiczność. Można było je śledzić również nie wychodząc z domu – oglądając transmisję na żywo w serwisie youtube.com. Relacja na kanale OK Wieliszew doczekała się ponad 6 tys. wyświetleń. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Mistrzowski Mazur po raz szesnasty
  (Zam: 05.04.2024 r., godz. 21.00)

  Po raz 16. leżące w sercu Mazowsza Wieliszew i powiat legionowski, będą gościć najważniejsze wydarzenie w kalendarzu tańców polskich. Przed nami 23. edycja Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich PS CIOFF®, na które zapraszamy 13 kwietnia do sali sportowej przy SP nr 2 w Wieliszewie. Poprzedzi je piątkowe (12 kwietnia, Sala Klenczona) sympozjum naukowe poświęcone polskim tańcom narodowym. Zapraszamy, wstęp wolny! Zmagania 131 najlepszych par tanecznych reprezentujących 28 ośrodków z całego kraju, będzie można również zobaczyć on-line – transmisja na żywo w serwisie youtube.com na kanale OK Wieliszew. ( czytaj więcej... )