Wystawa twórczości Agnieszki Sapińskiej MALOWANE USTAMI w Galerii Przechodniej do końca marca.

Aktualności (Archiwum)

 • Ikona

  WARSZAWSKA SYRENKA 2023 - eliminacje gminne - RELACJA
  (Zam: 20.03.2023 r., godz. 18.55)

  W piątek, 17 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Łajskach odbył się gminny etap 46. edycji Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA 2023. Jury i zgormadzona publiczność obejrzała występy 32 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "O Złotą Ważkę" - zaproszenie na VI Otwarte Mistrzostwa Sekcji Modelarstwa Lotniczego „WAŻKA” modeli szybowców halowych F1N
  (Zam: 11.03.2023 r., godz. 13.35)

  Otwarte klubowe mistrzostwa "Ważek" powracają po trzyletniej przerwie do hali sportowej w Wieliszewie. O zwycięstwo i "Złotą Ważkę" walczyć będą w sobotę 25 marca najlepsi modelarze z Warszawy i okolic, rywalizując w czterech kategoriach wiekowych: do lat 10 (klasa standard), młodzicy do lat 14 (klasa standard) oraz open z podziałem na juniorów i seniorów. Zachęcamy zainteresowane kluby i zawodników indywidualnych do zapoznania się z programem i warunkami uczestnictwa oraz przesłania zgłoszenia drogą mailową. Gorąco zapraszamy również publiczność - wszystkich pasjonatów modelarstwa, jak również tych, którzy nie mieli dotąd okazji przyglądać się tego typu zmaganiom. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  ZTL Promyki – sezon turniejowy rozpoczęty
  (Zam: 11.03.2023 r., godz. 11.15)

  W miniony weekend (04-05.03), po raz kolejny, pary z Zespołu Tańca Ludowego PROMYKI miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na turnieju tańca w Puławach. XXI Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O pierścień Księżnej Izabelli” to tradycyjnie możliwość zdobycia pierwszych tanecznych szlifów przez debiutantów, podpatrzenia umiejętności konkurencyjnych par i rywalizacja na wysokim poziomie. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "8 kobiet" – spektakl Teatru Hurragram - RELACJA
  (Zam: 08.03.2023 r., godz. 10.15)

  Niedzielny wieczór w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie tym razem należał do prawie dwustu kobiet, a nie tylko ośmiu, jak mógł sugerować tytuł wystawianej tego dnia sztuki. Na scenie królowały fantastyczne aktorki z Teatru Hurragram, działającego przy Nowodworskim Ośrodku Kultury, a dodatkowo na wypełnionej do ostatniego miejsca widowni, zdecydowanie przeważały przedstawicielki płci pięknej. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  USTAMI MALOWANE – wernisaż w Łajskach
  (Zam: 04.03.2023 r., godz. 10.15)

  Ponura aura za oknem nie nastraja zbyt optymistycznie, dlatego postanowiliśmy nieco wcześniej wpuścić wiosnę w progi Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Udało się to dzięki prezentacji prac pani Agnieszki Sapińskiej. Niezwykle barwne, słoneczne i pełne pozytywnej energii prace można podziwiać do końca marca w Galerii Przechodniej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  WARSZAWSKA SYRENKA – eliminacje gminne
  (Zam: 03.03.2023 r., godz. 10.00)

  Do 10 marca czekamy na zgłoszenia do gminnego etapu konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. Eliminacje odbędą się 17 marca w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Ferie z Kulturą 2023 – podsumowanie
  (Zam: 01.03.2023 r., godz. 10.00)

  Tegoroczne Ferie z Kulturą to czas aktywnego wypoczynku dla 45 uczestników i ich czwórki opiekunów: Ani, Dominiki, Karoliny i Dominika. Zajęcia edukacyjne, warsztaty, zabawy sportowe i udział w spektaklu, to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy w tym roku. Czy było ciekawie? Zdecydowanie tak. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  USTAMI MALOWANE – wystawa malarstwa Agnieszki Sapińskiej
  (Zam: 23.02.2023 r., godz. 15.00)

  Serdecznie zapraszamy na niezwykle barwną i energetyczną wystawę prac pani Agnieszki Sapińskiej, artystki malującej ustami. Prace będzie można podziwiać przez cały marzec w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach, ul. Moniuszki 2. Wystawę prac poprzedzi wernisaż, na który serdecznie zapraszamy już 01.03.2023 o godz. 18.00. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Ferie zimowe 2023 - godziny pracy GCK
  (Zam: 11.02.2023 r., godz. 15.00)

  Przed nami ferie zimowe 2023, w ramach których przygotowaliśmy kilka aktywności. Przypominamy, że w czasie zimowego wypoczynku, odpoczywają również sekcje Ośrodka Kultury w Wieliszewie. Gminne Centrum Kultury w Łajskach przez najbliższe dwa tygodnie (13-26 lutego) czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "8 kobiet" - spektakl Teatru Hurragram
  (Zam: 31.01.2023 r., godz. 18.00)

  Osiem kobiet zamkniętych w jednym domu i każda z nich podejrzana o morderstwo. Każda ma motyw i wszystkie kłamią. Kto zabił? Czy to klasyczny kryminał, czy opowieść o kobiecości w jej różnych odsłonach, wymiarach, temperamentach i tajemnicach? By się o tym przekonać, zapraszamy do Sali Klenczona w Wieliszewie w niedzielę 5 marca, o godz. 17. Bilety (15 zł) dostępne od lutego na naszej stronie internetowej (zakładka KUP BILET) lub w biurze GCK w Łajskach (w godz. pracy kasy). ( czytaj więcej... )