



„Promyki” współpracują z wieloma zespołami pieśni i tańca z całego kraju. Z powodzeniem prezentowały się również poza granicami Polski, wielokrotnie biorąc udział w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych we Włoszech, na Węgrzech, w Bułgarii, Turcji, Grecji, Macedonii, Hiszpanii, Maroko, Chorwacji, Indiach i Korei Południowej. „Promyki” występowały także gościnnie u Polaków na Białorusi oraz na Łotwie – w partnerskiej gminie Wieliszewa. Najdalszą jak dotąd wyprawą zagraniczną Zespołu był udział w międzynarodowym festiwalu folklorystycznym w Meksyku (tournee po stanie Hidalgo).

W roku 2018 Zespół obchodził jubileusz 20-lecia działalności, dając z tej okazji trzygodzinny koncert galowy,
w trakcie którego zaprezentował niemal cały 20-letni dorobek – w tym 2 premiery „Tańce i Zabawy Podlaskie” oraz „Tańce Górali Spiskich". Specjalnie na tę okazję do Wieliszewa przybyli przyjaciele zespołu z całej Polski. Rada Gminy Wieliszew przyznała również honorowy tytuł dla zespołu „Zasłużony dla Gminy Wieliszew”.


Zespół koncertował ponadto w ramach wielu przeglądów i festiwali krajowych takich jak Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Kupalnocka” w Serocku, Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Wesele Kurpiowskie" w Kadzidle, Międzynarodowy Festiwal Kultur i Tradycji Krajów Europy Wschodniej i Środkowej „Europejskie Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne” w Sokołowie Podlaskim; brał udział w nagraniach programów telewizyjnych m.in. w teleturnieju "Familiada", programie "Mali Giganci", uświetniał występami wiele uroczystości o wymiarze lokalnym, regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym (m.in. powitanie piłkarskiej reprezentacji Grecji w centrum pobytowym w trakcie EURO 2012).

Dzięki działalności ZTL "Promyki" oraz organizowanych w Wieliszewie Turniejach Tańców Polskich i Mistrzostwach Polski w tej dziedzinie, Wieliszew - jeden z najmniejszych ośrodków tańców polskich w kraju, pełnił od 2005 roku zaszczytną funkcję siedziby regionu centralnego (obejmującego woj. mazowieckie i łódzkie), a od roku 2014 Regionu Mazowieckiego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej). Funkcję Komisarza Regionu sprawował w tym czasie i pełni obecnie kierownik ZTL "Promyki" dr Dariusz Skrzydlewski, jednocześnie Sędzia Konsultant Tańców Polskich i Członek Prezydium Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF®. W 2018 roku ZTL „Promyki” przystąpiły do zaszczytnego grona członków PS CIOFF®.
