Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Sąsiedzki Piknik Kulturalny

Jak najlepiej zakończyć rok szkolny i kolejny sezon kulturalnych? Oczywiście wśród przyjaciół i znajomych. Właśnie dlatego w sobotę 15 czerwca Gminne Centrum Kultury w Łajskach otworzyło swoje bramy, drzwi i okna nie tylko dla instruktorów i uczestników zajęć, ale również rodziców i sąsiadów – tym samym wznawiając przedpandemiczną inicjatywę Sąsiedzkiego Pikniku Kulturalnego

Pogodny dzień rozpoczęły warsztaty plastyczne „Kultura w spódnicy” zorganizowane przez legionowski PIK. Od godz.14 przed liczną publicznością złożoną z rodzin uczestników zajęć rozpoczęli prezentacje wychowankowie sekcji muzycznych. Na pierwszy ogień poszły młode skrzypaczki, które w krótkich utworach zaprezentowały swoją całoroczną pracę z Adrianą Błaszczak. Kolejny pokaz, to mocne uderzenie. Na kilkadziesiąt minut zewnętrzną scenę opanowali perkusiści pod wodzą Piotra Ciemniewskiego. Po rockowo – metalowych brzmieniach wróciliśmy do klasyki, publiczność mogła wysłuchać koncertu pianistycznego w wykonaniu 12 młodych instrumentalistów Katarzyny Ignaciuk, którzy zaprezentowali między innymi ćwiczenia, menuety i sonaty. Po występach instrumentalistów nastrojowe taneczne etiudy przedstawili podopieczni Kariny Warnel-Żakowskiej. Pokazy artystyczne zakończyły występy wokalistek Mikołaja Zwolińskiego.

Na pikniku sąsiedzkim nie zabrakło spotkania z ciekawym sąsiadem. Naszym gościem i rozmówca był świeżo upieczony upieczony olimpijczyk Maks Żakowski, mieszkaniec Łajsk, który pod koniec lipca będzie reprezentował polskie barwy na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024. Sportowiec przybliżył nową olimpijską dyscyplinę – kitesurfing. Z przymrużeniem oka opowiedział o spotkaniach z rekinami oraz wyjaśnił, że Paryż w tytule igrzysk będzie oznaczać w istocie … Marsylię. To tam na wodach Morza Śródziemnego toczyć się będzie rywalizacja w konkurencjach żeglarskich.

Ostatnim scenicznym akcentem popołudnia był występ zespołu Provizorka, który już piąty rok odbywa prób w budynku GCK w Łajskach i już regularnie dzieli się z publicznością nowymi, autorskimi piosenkami.

Część piknikowa z uwielbianą przez dzieciaki watą cukrową, popcornem oraz grillowanymi smakołykami (wszystkie przygotowane przez pracowników Ośrodka Kultury) uzupełnił dmuchaniec. Można było wziąć udział w animacjach sportowych na miejscowym korcie, przy stole do tenisa stołowego oraz w warsztatach z klockami Lego. Tradycyjnie nie zabrakło akcji uwalniania książek, które tym razem wyeksponowaliśmy w plenerowej biblioteczce z towarzyszącymi leżakami „Odpocznij w Gminie Wieliszew”.

Za pomoc w organizacji pikniku dziękujemy: Łukaszowi Wrzesińskiemu (udostępnienie grilla), Delikatesom IKA z Michałowa-Reginowa (coś na grilla), Marcinowi Żalukowi (za realizację dźwięku) i pozostałym wspierającym nas osobom i instytucjom. Uczestnikom naszych zajęć, naszym sąsiadom, znajomym i gościom dziękujemy za obecność i atmosferę wspólnoty. Do zobaczenia za rok!Umieszczono: 27.06.2024 r., godz. 13.57