Jesteś tutaj:

Główna treść strony

ZTL Promyki – sezon turniejowy rozpoczęty

W miniony weekend (04-05.03), po raz kolejny, pary z Zespołu Tańca Ludowego PROMYKI miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na turnieju tańca w Puławach. XXI Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O pierścień Księżnej Izabelli” to tradycyjnie możliwość zdobycia pierwszych tanecznych szlifów przez debiutantów, podpatrzenia umiejętności konkurencyjnych par i rywalizacja na wysokim poziomie.
Miejscem tegorocznych konkursowych zmagań była hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. W konkursie wzięło udział ponad 120 par reprezentujących całą Polskę, m.in. Białystok, Olsztyn, Warszawę, Poznań, Gdańsk, Puławy i oczywiście Wieliszew.

Gminę Wieliszew i ZTL Promyki reprezentowało 11 par i aż 9 z nich awansowało do ścisłego finału. Oto jak przedstawiają się wyniki naszych reprezentantów:

Kat I ( 7-9 lat )
Pola Grączewska i Piotr Lewicki – II miejsce
Maja Abramczyk i Jan Lewicki – III miejsce
Zofia Balcer i Julian Stasiorczyk – V miejsce

Kat II ( finał B ) – ( 10-12 lat )
Michalina Majewska i Wojciech Hosaja – II miejsce
Natalia Brukwicz i Jakub Stasiorczyk– IV miejsce

Kat III C – ( 13-15 lat )
Antonina Bańkowska i Piotr Żaluk – VI miejsce
Lilia Tylka i Szymon Stasiorczyk – półfinał
Arianna Fiałkowska i Paweł Typek – półfinał

Kat IV B - ( 15-18 lat )
Jagoda Rydelek i Bartosz Wylęgły – II miejsce

Kat V A – ( 18-26 lat )
Julia Kowalik i Jakub Rembelski – III miejsce

Kat VII ( pow. 40 lat )
Marlena Wilgos i Michał Molski – II miejsce 

Gratulujemy wszystkim parom, a szczególnie najmłodszym debiutantom, którzy pomimo tremy i braku doświadczenia zajęli fantastyczne miejsca w finale. Wielkie gratulacje dla młodych par i ich instruktorki, Dominiki Bisialskiej. Pozostałym zawodnikom i ich instruktorom również gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na kolejnych turniejach.


Publiczność, która licznie stawiła się by podziwiać konkursowe zmagania, miała okazję obejrzeć mistrzowskie wykonania oberka, kujawiaka, poloneza, polki czy krakowiaka. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji i oceną startujących par czuwali sędziowie, między innymi kierownik ZTL Promyki, Dariusz Skrzydlewski.

Kolejne turnieje już wkrótce. No i nie zapominajmy o zbliżających się Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich MAZUR 2023 w Wieliszewie. Oj, będzie się działo.
Umieszczono: 11.03.2023 r., godz. 11.11