Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wakacje z kulturą 2022 – relacja

Zniesione obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa pozwoliły w pełni powrócić do sprawdzonej formuły akcji „Wakacje z Kulturą” organizowanej przez Ośrodek Kultury w Wieliszewie. W terminie 18-22 lipca grupa 45 dzieci z Gminy Wieliszew uczestniczyła w cyklu wyjazdów i zajęć stacjonarnych.
Mimo powrotu do nauki stacjonarnej już z początkiem bieżącego roku, dzieci i młodzież nadal mają w pamięci długi okres izolacji domowej i spotkań z rówieśnikami tylko w formule ON-LINE. Dlatego w tegorocznym programie postawiono nacisk na integrację oraz zajęcia ruchowe. Dzieci miały okazję odwiedzić Warownię Jomsborg – „żywy skansen”, oferujący wiele atrakcji, między innymi strzelanie z łuku, pokaz walki na miecze🗡 czy słuchowisko skandynawskich sag. Okrzyk radości dobiegał również z sali kinowej podczas projekcji filmu „Minionki: Wejście Gru”. Strzałem w dziesiątkę okazała się wizyta w parku rozrywki Julinek, gdzie podczas całodniowego pobytu najmłodsi mieszkańcy Gminy mieli okazję skorzystać z parku linowego, kilkunastu karuzel, całego placu dmuchańców czy zabawić się w architektów i zbudować niezwykłe konstrukcje z ogromnych klocków. W połowie turnusu odbyły się zajęcia stacjonarne w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. Nauka tańca ludowego, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, animacje z Hopsasanki Cioci Anki czy wykonywanie karmników dla ptaków to tylko część z mocy atrakcji zapewnionych przez Ośrodek Kultury. Korzystając ze słonecznej i gorącej aury grupa odwiedziła plażę Summer Playground – pierwszy raz w historii „Wakacji z Kulturą”. Zaledwie 50 kilometrów od Warszawy w miejscowości Słopsk w miejscu byłej żwirowni utworzono ogromny kompleks plażowy z wodnym torem przeszkód, boiskami do siatkówki i tenisa stołowego i masą innych plażowych atrakcji . Ostatniego dnia przyszedł czas na alternatywę do piaszczystych brzegów – wizyta w Capital Ski była nie lada zaskoczeniem dla wszystkich uczestników. W środku lata dzieci założyły masywne buty, przypięły narty i zaczęły szusować na stokach pod dachem. Każdy narciarz miał również okazję zjechać z Górki Szczęśliwieckiej na dmuchanym pontonie czy podziwiać wspaniałą panoramę Warszawy z kolejki grawitacyjnej. Na zakończenie akcji w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona odbył się spektakl edukacyjny „Tiki Rafa na krańcu świata” znanego już wieliszewskiej publiczności Teatru Bajaderka, podczas którego dzieci poznały zagrożone gatunki ze wszystkich kontynentów świata i dowiedziały się dlaczego ochrona środowiska jest tak niezwykle ważna.

Każdego dnia uczestnicy akcji mieli zapewniony ciepły posiłek, fachową opiekę i bezpłatny transport. Półkolonie zostały dofinansowane z funduszu programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Gminy Wieliszew Gmina Wieliszew.

GALERIA ZDJĘCIOWA
Umieszczono: 26.07.2022 r., godz. 13.27