To artyści zaprzyjaźnieni – również z Gminą Wieliszew. Ich twórczość wybrzmiewała już na plaży przy 600-lecia, w ruinach pałacu w Górze, Gminnym Centrum Kultury w Łajskach czy w Sali Klenczona w Wieliszewie. Okazją do kolejnego spotkania będzie najnowszy tomik poetycki Piotra Brymasa pt. „Był sobie rower. Wiersze trochę o Polsce”, wydany w roku 2023. Wstęp wolny – na miejscu będzie można nabyć książkę wraz z autografem oraz płyty DGZZ (Daniel Gałązka z Zespołem).
„Powiedział ktoś o obrazach wiszących na domowych ścianach, że – odpowiednio dobrane – mogą pełnić rolę dodatkowych okien. Wpuszczają w nasze domostwa światło tym mocniejsze, im większy był kunszt malarza. I więcej, niejako rozrywają one taflę ściany, by ukazać wnikliwemu obserwatorowi zupełnie inne przestrzenie. Wiersze Piotra Brymasa jawią mi się jako takie właśnie obrazy, zawieszone na ścianie ludzkiej wyobraźni. Lubię światło, które wpuszczają do mego wnętrza. Fascynują mnie również terytoria, które otwierają się we mnie po ich przeczytaniu.”
Konrad Sawicki (kwartalnik „Więź”, portal Aleteia.pl)
Piotr Brymas. Poeta, autor tekstów, autor wierszy dla dzieci, rzeźbiarz ceramik. Debiutował w 1995 r. w „Magazynie Literackim”. Publikował w londyńskim periodyku emigracyjnym „Jesteśmy Kościołem” i kwartalniku „Skafander”. Współzałożyciel i prowadzący Scenę Kabaretową „Świeżo Malowane”. Autor książek poetyckich: „Śpiewnik ojca Ineczki” (2005 r.), „Dotykam Dachów” (2009 r.), „Świat Odległości” (2015 r.), „Był sobie rower. Wiersze trochę o Polsce” (2023 r.). Stale związany z zespołem DGZZ Daniela Gałązki, kompozytora i wykonawcy m.in. jego tekstów. Współpracuje również z Krisem Górskim, Pawłem Ruszkowskim, Markiem Romanowskim, Czterema Porami Miłowania, Mariuszem Wdowinem, Michałem Łangowskim, czy Miłoszem Wośko, z którym współtworzył piosenki dla Lory Szafran (płyta „Nad Ranem” i Iwony Loranc (płyta „Brzegi”). Współautor (z Agnieszką Brymas) przedstawień muzycznych dla dzieci: „To Afryka jest”, „Moje małe gospodarstwo” czy „W ten zimowy czas”.
Daniel Gałązka. Z wykształcenia jest pedagogiem. Swoją działalność muzyczną zaczął w połowie lat 90. Jest laureatem wielu festiwali piosenki poetyckiej i studenckiej. Przez wiele lat brał udział w warsztatach muzycznych dla autorów i kompozytorów organizowanych w Myśliborzu i prowadzonych przez takich artystów jak: Elżbieta Adamiak, Jacek Skubikowski, Andrzej Poniedzielski, Krzysztof Herring, Janusz Kondratowicz. To pod okiem tych artystów szkolił swój warsztat wykonawczy i kompozytorski. Wydawnictwa autorskie: Daniel Gałązka „Nie jestem poetą” (1998), DGZZ „Dotykam Dachów” (Sonic Record 2009), DGZZ – „Odległości” (Sonic Record 2012), DGZZ – „I zobacz” (DGZZ 2018). Laureat solo i z Zespołem m.in.: Ogólnopolskiego Maratonu Piosenki Turystycznej i Studenckiej w Świeciu (1996, 1997), Augustowskich Nocy z Balladą (1997), Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej „Bazuna” w Gdańsku (1997), Ogólnopolskich Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów „Smak” w Myśliborzu (1997, 1999, 2000-2007), Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej „YAPA” w Łodzi (1998), Nagrody im. Wojtka Belona na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie (2000, 2002), a także Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrody Książąt Pomorskich.