Na parkiecie zobaczymy aż 3 premierowe układy: tańce krzczonowskie z okolic Lublina w wykonaniu grupy reprezentacyjnej („Wschodnie Zakochanie”), symboliczne tańce ukraińskie również grupy reprezentacyjnej („Hopok”) i kompozycja solowa czy też taniec dowolny (na wzór łyżwiarskich par tanecznych) w wykonaniu najlepszej z turniejowych par „Promyków” – Jakuba Rembelskiego i Julii Kowalik („Czartowska Błędnica”). Odświeżeniu poddano również 2 znane już tańce, które zyskały nową choreografię („Poleczkowe umizgi” Promyczków i „Tańce Beskidu Śląskiego” grupy młodzieżowej). Finałem koncertu w wykonaniu grup młodzieżowej, seniorskiej i reprezentacyjnej będzie układ do muzyki z łemkowskiego pogranicza („Ne budu tu, pidu dali”).W trakcie gali jubileuszowej możliwe będzie wsparcie Zespołu i działającego w jego imieniu Stowarzyszenia (zbiórka „do puszki”) oraz otrzymanie nowego wydawnictwa muzycznego „Promyków” – czwartej w dorobku Zespołu płyty, zatytułowanej „Nie Wieś / Nie Miasto”. Przypomnijmy, że jej premiera odbyła się w ostatnią sobotę 28 października w Sali Klenczona, w postaci dwóch euforycznie przyjętych przez publikę spektakli muzycznych, które przeniosły nas w czasy przedwojennej Warszawy i jej opłotków. Album dostępny również na Spotify i pozostałych popularnych platformach strumieniowych oraz w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach.
Organizatorami jubileuszowej gali obok samego Zespołu, są Gmina Wieliszew i Ośrodek Kultury w Wieliszewie. Partnerami Jubileuszu 25-lecia ZTL „Promyki” są: Powiat Legionowski, Samorząd Województwa Mazowieckiego (również obchodzący 25-lecie istnienia!), wieloletni mecenas kultury Heron Property Polska Sp z o.o. oraz Hotel**** Windsor z Jachranki. Koncert galowy wsparły również, użyczając swoich strojów, zaprzyjaźnione zespoły: polonijny Zespół Tańca Ludowego „Perła” z Niemenczyna na Litwie, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda” z ziemi kłodzkiej, Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka”, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej „Władysie” z Kórnika.
Organizację koncertu galowego z okazji 25-lecia ZTL „Promyki” i skomponowanie muzyki na płytę muzyczną „Nie wieś / Nie Miasto”, sfinansowano w ramach operacji "Nie wieś (nie miasto) – ZTL "Promyki" inkubatorem kultury ludowej na terenie LGD Zalew Zegrzyński", której celem jest umożliwienie wzmocnienia kapitału społecznego mieszkańców obszaru LGD Zalew Zegrzyński. Operacja realizowana w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński, objętego PROW na lata 2014-2020. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Zakup nowych oraz uzupełnienie posiadanych strojów, był możliwy dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2023.
Zakup strojów ludowych i skomponowanie muzyki do nowego układu tańców grupy młodzieżowej Zespołu Tańca Ludowego "Promyki", sfinansowano w ramach operacji „Więcej niż folklor – ZTL „Promyki” aktywizują i integrują”, której celem jest umożliwienie wzmocnienia kapitału społecznego mieszkańców obszaru Lokalnej Grupy Działania Zalew Zegrzyński. Zadanie zrealizowano w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”