Jesteś tutaj:
Główna treść strony
Archiwum aktualności
Wykaz publikowanych aktualności.
Rok: 2024, Miesiąc: Listopad
-
Grudzień za pasem, a wraz z nim zaczynamy radosne odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia! To doskonały czas, by poświęcić go m.in. na przygotowanie świątecznych ozdób. Te wykonane własnoręcznie (a nie przepłacone w sklepie), dadzą nieporównywalnie więcej satysfakcji! Jeśli nie wiecie jak się do tego zabrać i obawiacie, że nie wystarczy Wam zapału i umiejętności – mamy doskonałą propozycję. Weźcie udział w warsztatach świątecznych w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach, w trakcie których przygotujecie bożonarodzeniowe wianki pod fachowym okiem Edyty i Sandry z pracowni florystycznej „Ładne Kwiatki”! Zarezerwujcie sobotnie popołudnie 7 grudnia (godz. 16-18), zapisy telefonicznie!
-
Galeria Przechodnia w Gminnym Centrum Kultury nie lubi być pusta. Dlatego już 21 listopada o godz. 18.30 zapraszamy na wernisaż prac Justyny Michniewicz, mieszkanki Michałowa-Reginowa, która dzięki wystawie ma możliwość podzielenia się swoją wrażliwością i spojrzeniem na sztukę z mieszkańcami Gminy Wieliszew.
-
Po raz kolejny na deskach Sali Klenczona zagości kobiecy teatr z Jabłonny, który swoim poprzednim brawurowym występem („8 kobiet”) wypełnił widownię do ostatniego miejsca. „Przemiany” na podstawie sztuki Janusza Tartyłły „Dzień na dziś i na jutro” w reżyserii Marcina Turka, to zabawna, refleksyjna i nostalgiczna opowieść o kobietach – magazynierkach. Nieznające się niemal wcale koleżanki z pracy, zaczynają dzielić się swoją trudną przeszłością i najbardziej skrywanymi sekretami. Ciekawa fabuła i znakomita gra aktorska sprawiły, że podczas tegorocznej X edycji przeglądu „Pułtuskie Teatry Amatorskie – PTA-K”, na których spektakl miał premię, twórcy otrzymali nagrodę zespołową oraz owacje na stojąco, a Agnieszka Magier za brawurą kreację Worszaj otrzymała wyróżnienie aktorskie.
-
Przed nami XXIV edycja wydarzenia, organizowanego od roku 2001 w wigilię Narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada. Przez ten czas Festiwal stał się wieliszewską specjalnością i oryginalnym wkładem w świętowanie niepodległości – efektowną, radosną i wielowymiarową prezentacją ludowej kultury i dziedzictwa, które ukształtowały polską świadomość narodową. W tegorocznej edycji będziemy penetrować pogranicze historycznych krain: Mazowsza, Podlasia i północno-wschodniej Małopolski. Wyjątkowy region Podlasia Południowego i Polesia reprezentować będą twórcy ludowi z Nadbużańskiego Uniwersytetu Ludowego oraz Zespół Pieśni i Tańca "Podlasie" AWF Biała Podlaska. Towarzyszyć im będą gospodarze z Mazowsza Leśnego: Zespół Tańca Ludowego "Promyki" z Wieliszewa na parkiecie oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Kałuszyńskie Smaki", które wspólnie z producentami lokalnej żywności promować będzie patriotyzm kulinarny (festiwal Smaki Tradycji). Wieczór zakończymy niepodległościową potańcówką z udziałem publiczności!