Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Archiwum aktualności

Wykaz publikowanych aktualności.
Ustawienia wyszukiwania

Rok: 2022, Miesiąc: Lipiec

 • Ikona

  „Wędrujące czytanie” – spacer z Witoldem Vargasem, autorem książek dla dzieci i młodzieży
  (Zam: 04.07.2022 r., godz. 10.00)

  Zapraszamy na kolejne ze spotkań „Wędrującego czytania” – inicjatywy PIK, które adresujemy zwłaszcza do miłośników etnologii, słowiańskiej mitologii i świata fantasy! Spotkanie autorskie i spacer po łąkach wieliszewskich odbędziemy z autorem „Bestiariusza Słowiańskiego” – książki, która stała się inspiracją dla twórców gier, m.in. „Wiedźmin – Dziki Gon”, sztuk teatralnych oraz pokolenia ilustratorów. Witold Vargas jest nauczycielem plastyki w klasach 1-3, muzykiem, instruktorem warsztatów muzycznych i filmowych dla dzieci, ilustratorem i opowiadaczem, a przede wszystkim pisze książki dla dzieci i młodzieży. Ma stałą rubrykę felietonów na temat polskich mitów i legend słowiańskich w pismach „Nowa Fantastyka” i „Temidium”.
 • Ikona

  Flisackie warsztaty familijne „Co powie ryba? W dorzeczu trzech rzek”
  (Zam: 01.07.2022 r., godz. 12.00)

  Powiatowa Instytucja Kultury zaprasza na kolejny z cyklu warsztatów familijnych, organizowanych na terenie powiatu legionowskiego i odwołujących się do szeroko pojętych tradycji rybackich. Tym razem spotkamy się na plaży przy ul. 600-lecia nad Jeziorem Zegrzyńskim – dawnym flisackim szlaku rzeki Narew, by uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Mistrzów Szkutnictwa Tradycyjnego z Sandomierza. Będzie to nie lada gratka dla miłośników pracy w drewnie!
 • Ikona

  Zapraszamy na lato z PIK-iem w Wieliszewie!
  (Zam: 01.07.2022 r., godz. 10.00)

  Zapraszamy na lato z Powiatową Instytucją Kultury w Legionowie, która tych wakacji przygotowała aż 4 wydarzenia kulturalne organizowane na plaży przy ul. 600-lecia nad Jeziorem Zegrzyńskim oraz w Parku Świętojańskim nad Jeziorem Wieliszewskim.