XIX Tydzień Bibliotek w Gminie Wieliszew, 11-15 maja - wydarzenia i wiosenne nowości na półkach

Aktualności (Archiwum)

 • Ikona

  Zaczarowany Fortepian 2022 - WYNIKI I ETAPU
  (Zam: 17.05.2022 r., godz. 17.00)

  W I etapie wzięło udział 32 młodych pianistów. Jury po burzliwych obradach wybrało 15 uczestników, którzy zaprezentują się podczas finału w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Pouczająca historia - "Zapiski oficera Armii Czerwonej"
  (Zam: 16.05.2022 r., godz. 18.00)

  W niedzielę 15 maja w Sali Klenczona w Wieliszewie zobaczyliśmy jednego z najlepszych współczesnych polskich aktorów, odtwórcę ponad 100 teatralnych, filmowych i telewizyjnych ról – Piotra Cyrwusa. Monodram „Zapiski oficera Armii Czerwonej” był popisem jego aktorskich zdolności, który doceniła publiczność, dostrzegając przy tym zaskakującą aktualność przedstawionych wątków: – „Fenomenalna gra aktorska, niestety z aktualnym przesłaniem.” „Fantastyczny monodram, świetna gra, tematyka (o dziwo, niestety) bardzo aktualna!” – to recenzje naszych widzów. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  8. Gminny Konkurs Wiedzy o Książce - WYNIKI
  (Zam: 16.05.2022 r., godz. 09.00)

  W przeprowadzonym w formule on-line „VIII Gminnym Konkursie Wiedzy o Książce”, do którego zaprosiliśmy w sobotę 14 maja na zakończenie Tygodnia Bibliotek, wzięło udział pięćdziesiąt internautów podzielonych na cztery kategorie wiekowe. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Wakacje z kulturą 2022
  (Zam: 13.05.2022 r., godz. 09.00)

  W tym roku tradycyjny cykl stacjonarnych i wyjazdowych atrakcji przygotowywany przez Ośrodek Kultury w Wieliszewie będzie organizowany w terminie 18-22 lipca. W programie m.in. Park Wodny, Park Rozrywki, seans kinowy, wizyta w muzeum, aktywności ruchowe, sale zabaw i wiele innych – szczegółowy program wkrótce. Zapisy od 15 czerwca (start godz. 18) TYLKO przez stronę www.strefazajec.pl – informacje jak tego dokonać znajdziecie w instrukcji filmowej! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Zaczarowany Fortepian 2022 - ogólnopolski konkurs pianistyczny, PRZEDŁUŻAMY ZGŁOSZENIA DO 13 MAJA!
  (Zam: 06.05.2022 r., godz. 12.00)

  Zapraszamy do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Zaczarowany Fortepian”, który już na dobre wpisał się do kulturalnego kalendarza Ośrodka Kultury w Wieliszewie. Konkurs jest ogólnopolską imprezą dla młodych pianistów nieuczęszczających do szkół muzycznych I i II stopnia i niebędących ich absolwentami. Na zgłoszenia czekamy do 13 maja 2022 r. Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  XIX Tydzień Bibliotek w Gminie Wieliszew, 8-15 maja: wydarzenia i wiosenne nowości na półkach
  (Zam: 04.05.2022 r., godz. 10.00)

  Przed nami Dzień Bibliotekarza i Bibliotek przypadający 8 maja i tradycyjnie otwierający Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, odbywający się w tym roku pod hasłem "Świat w jednym miejscu". Z tej okazji zapraszamy czytelników na akcję uwalniania / wymiany książek (11 maja, biblioteka w Michałowie-Reginowie), konkurs wiedzy o książce on-line (14 maja, www.ok.wieliszew.pl) oraz spektakl teatralny oparty na książce Sergiusza Piaseckiego (15 maja, Sala Klenczona). Zapraszamy również do naszych bibliotek, by świętować z dobrą książką w ręku – tylko od początku roku na półkach placówek w Wieliszewie, Michałowie-Reginowie, Skrzeszewie i Janówku Pierwszym, pojawiło się 368 nowych tytułów, w tym 30 audiobooków. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Ośrodek Kultury i Biblioteki w majówkę
  (Zam: 26.04.2022 r., godz. 09.00)

  Informujemy, że 2 maja Gminne Centrum Kultury w Łajskach (biuro OKW) oraz Biblioteki Publiczne Gminy Wieliszew będą nieczynne. Biblioteka w Skrzeszewie będzie otwarta w środę według poniedziałkowych godzin otwarcia. Za utrudnienia przepraszamy i życzymy słonecznego, majówkowego wypoczynku. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Książce on-line - zgłoszenia do 12 maja!
  (Zam: 19.04.2022 r., godz. 09.00)

  Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2022 zapraszamy na 8. odsłonę konkursu czytelniczego, skierowanego zarówno do młodszych jak i starszych miłośników książek z Gminy Wieliszew. Tym razem sprawdzimy i nagrodzimy znajomość tytułów: „Cudaczek-Wyśmiewaczek” Julii Duszyńskiej (kat. 6-9 lat), „Duch starej kamienicy” Anny Onichimowskiej (kat. 10-13 lat), „Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej (kat. 14-17 lat) i „Czerwień” Małgorzaty Oliwii Sobczak (kat. 18+). Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ok.wieliszew.pl do 12 maja. W dniu zmagań (14 maja) każda zgłoszona osoba otrzyma e-mailowo link do testu wiedzy z ograniczeniem czasowym. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Zaczarowany Fortepian 2022 - ogólnopolski konkurs pianistyczny, zgłoszenia do 13 maja!
  (Zam: 15.04.2022 r., godz. 08.00)

  Zapraszamy do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Zaczarowany Fortepian”, który już na dobre wpisał się do kulturalnego kalendarza Ośrodka Kultury w Wieliszewie. Konkurs jest ogólnopolską imprezą dla młodych pianistów nieuczęszczających do szkół muzycznych I i II stopnia i niebędących ich absolwentami. Na zgłoszenia czekamy do 13 maja 2022 r. Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO 2022 - wyniki I etapu konkursu
  (Zam: 14.04.2022 r., godz. 12.00)

  To druga edycja konkursu organizowanego przez Ośrodek Kultury w Wieliszewie. Za nami I etap ON-LINE, w wyniku którego jury wyłoniło 30 finalistów spośród 70 zgłoszeń z całego kraju. Zobaczymy ich w trakcie przesłuchań i koncertu laureatów w piątek 20 maja. Program już wkrótce na www.ok.wieliszew.pl ( czytaj więcej... )