Jesteś tutaj:

Główna treść strony

"8 kobiet" – spektakl Teatru Hurragram - RELACJA

Niedzielny wieczór w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie tym razem należał do prawie dwustu kobiet, a nie tylko ośmiu, jak mógł sugerować tytuł wystawianej tego dnia sztuki. Na scenie królowały fantastyczne aktorki z Teatru Hurragram, działającego przy Nowodworskim Ośrodku Kultury, a dodatkowo na wypełnionej do ostatniego miejsca widowni, zdecydowanie przeważały przedstawicielki płci pięknej.
Zgromadzoną na spektaklu publiczność przywitał dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie, pan Dariusz Skrzydlewski. Życzył wszystkim zebranym udanego wieczoru. Skorzystał też z okazji, by złożyć wszystkim zgromadzonym paniom życzenia z okazji zbliżającego się święta kobiet. Kilka słów do publiczności powiedział również reżyser, pan Marcin Turek. Przypomniał, że spektakl „8 kobiet”, to nie tylko zagadka kryminalna, ale również komedia, a żywiołowe reakcje, śmiech i oklaski na pewno pomogą występującym aktorkom w przełamaniu tremy.

Osiem tytułowych kobiet, to przede wszystkim kalejdoskop zróżnicowanych charakterów. Trup mężczyzny, który pojawia się na początku spektaklu, stanowi tło do pokazania ośmiu różnych typów kobiet, ośmiu wymiarów kobiecości i ośmiu kobiecych tajemnic. W ciągu jednej nocy zamieszkujące pod jednym dachem damy dowiadują się o sobie wszystkiego. Każda ma motyw, żeby zabić pana domu i do końca nie wiadomo, która z nich jest winna. Rozwiązanie zagadki jest nie tylko niespodziewane, ale również spektakularne, a gasnące nagle światła pozostawiają widzów w lekkim szoku i z pytaniem „To już koniec?”.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że dwieście miejsc na widowni w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona bez problemu można zapełnić. Dziękujemy widowni za spontaniczne reakcje i zapraszamy na kolejne wydarzenia. A tym, którzy nie dotarli na spektakl, serdecznie polecamy doskonałą francuską adaptację sztuki „8 kobiet” w reżyserii Françoisa Ozona w doborowej obsadzie (m.in. z Catherine Deneuve).

Reżyseria: Marcin Turek
Obsada: Agnieszka Bielecka, Marzena Wandachowicz, Agnieszka Magier, Alicja Przytulska, Agnieszka Chowaniec, Katarzyna Kowalczyk, Grażyna Rostkowska, Katarzyna Wojciechowska
Umieszczono: 08.03.2023 r., godz. 10.00