Jesteś tutaj:

Główna treść strony

USTAMI MALOWANE – wernisaż w Łajskach

Ponura aura za oknem nie nastraja zbyt optymistycznie, dlatego postanowiliśmy nieco wcześniej wpuścić wiosnę w progi Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Udało się to dzięki prezentacji prac pani Agnieszki Sapińskiej. Niezwykle barwne, słoneczne i pełne pozytywnej energii prace można podziwiać do końca marca w Galerii Przechodniej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach.
Pierwszego marca o godz. 18.00 w Galerii Przechodniej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach odbył się wernisaż malarstwa pani Agnieszki Sapińskiej, artystki malującej ustami. Wśród gości pojawili się między innymi pan Jerzy Jastrzębski, prezes Fundacji „Promień Słońca”, który od wielu lat między innymi aktywnie wspiera niepełnosprawnych artystów z Legionowa oraz pani Anna Rakowska-Sitek, prowadząca w Ośrodku Kultury w Wieliszewie zajęcia z rysunku i malarstwa. Na wystawie nie mogło również zabraknąć młodych artystów z sekcji rysunku i malarstwa, którzy mieli niepowtarzalną okazję porozmawiania z artystką o tajnikach specyficznej metody tworzenia obrazów, o inspiracjach i ulubionych tematach malarskich. Młodzież wykorzystała również okazję i zaprosiła naszego gościa do swojej pracowni.
Agnieszka Sapińska urodziła się w 1973r. w Łęczycy. Porażenie mózgowe nie przeszkodziło jej w realizacji życiowych pasji. Od 1995 roku maluje obrazy ustami na płótnie. W swoich pracach stosuje różne techniki, najczęściej olejną. Kocha kwiaty oraz pejzaże, dlatego są one przewodnimi tematami jej prac. Od 1998 roku należy do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami VDMFK i od tego czasu ściśle współpracuje również z wydawnictwem „AMUN” – Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju (Warszawa, Płock, Łódź, Łęczyca) jak i za granicą (Anglia, Budapeszt). Jej życiowe motto to „CARPE DIEM”.
Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do Galerii Przechodniej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Cenna informacja dla miłośników twórczości pani Agnieszki Sapińskiej. Prezentowane prace można nie tylko oglądać, ale również nabyć i cieszyć się nimi w domowym zaciszu. Kontakt do autorki w biurze Gminnego Centrum Kultury w Łajskach.
Umieszczono: 04.03.2023 r., godz. 10.08