Jesteś tutaj:

Główna treść strony

KinoSzkoła w Sali Klenczona

W październiku wystartował w Gminie Wieliszew program edukacji medialnej i społecznej realizowany przez Fundację Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych „KinoSzkoła”. Z nami już trzy filmowe spotkania w ramach cyklu, koordynowanego przez Ośrodek Kultury w Wieliszewie, w których biorą udział uczniowie naszych szkół podstawowych i przedszkolaki. Program spotkań, zakładający wyświetlenie wybranego tytułu poprzedzone dyskusją, porusza ważne dla młodego człowieka obszary, nie zapominając przy tym o walorach artystycznych prezentowanych filmów.
Kino może doskonale kształtować kompetencje medialne i społeczne, mając w tym względzie niewątpliwą przewagę nad innymi formami edukacji – jest atrakcyjne i nośne, a do tego jego formuła doskonale znana dzieciom i młodzieży. Warunkiem jest jednak umiejętna selekcja tytułów oraz odpowiednie przygotowanie młodych widzów. Potrzebę tę i szansę dostrzegli pedagodzy z Gminy Wieliszew, proponując zaproszenie do naszej gminy interdyscyplinarnego programu edukacji medialnej i społecznej realizowanego przez Fundację Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych „KinoSzkoła”. Program spotkań, zakładający wyświetlenie wybranego tytułu poprzedzone dyskusją, porusza ważne dla młodego człowieka obszary, nie zapominając przy tym o walorach artystycznych prezentowanych filmów. Dzięki prelekcjom prowadzonym przez uważnych edukatorów, młodzi widzowie – uczniowie, mogą poruszać tematy dla nich ważne, choć niejednokrotnie trudne, starając się zrozumieć problemy swoje, swoich rówieśników i problemy współczesnego świata. Wsparcie w pracy i uzupełnienie realizowanych w szkołach programów edukacji, otrzymują także nasi nauczyciele.

Pierwszą odsłoną była prelekcja pt. „Uwierz w siebie – o odwadze i motywacji” i zobaczyło film „Yakari i wielka podróż”. Spotkanie w Sali Klenczona ok. 70 uczniów klas. I-III ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Janówku, wzięło udział w  Kolejne spotkania w listopadzie („Nawet myszy idą do nieba”, „Comedy queen”) i grudniu („Przygody Finna”, „Mamy talent!”, „Za duży na bajki” i inne).


Umieszczono: 02.12.2022 r., godz. 14.58