Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Wędrujące czytanie” – spacer z Witoldem Vargasem, autorem książek dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na kolejne ze spotkań „Wędrującego czytania” – inicjatywy PIK, które adresujemy zwłaszcza do miłośników etnologii, słowiańskiej mitologii i świata fantasy! Spotkanie autorskie i spacer po łąkach wieliszewskich odbędziemy z autorem „Bestiariusza Słowiańskiego” – książki, która stała się inspiracją dla twórców gier, m.in. „Wiedźmin – Dziki Gon”, sztuk teatralnych oraz pokolenia ilustratorów. Witold Vargas jest nauczycielem plastyki w klasach 1-3, muzykiem, instruktorem warsztatów muzycznych i filmowych dla dzieci, ilustratorem i opowiadaczem, a przede wszystkim pisze książki dla dzieci i młodzieży. Ma stałą rubrykę felietonów na temat polskich mitów i legend słowiańskich w pismach „Nowa Fantastyka” i „Temidium”.
Czy w Waszej okolicy przemykają gdzieś ukradkiem rusałki albo dziwożony? Czy wieczorem w pobliżu wody słyszycie plusk wydawany przez płynącego utopca? Może widzieliście ogniki w lesie? Albo zmyleni przez diabła Rokitę zgubiliście się podczas weekendowego spaceru? Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na kolejną odsłonę wakacyjnego Wędrującego czytania! Tym razem pisarz, pedagog, muzyk, ilustrator i opowiadacz Witold Vargas będzie naszym przewodnikiem po świecie wodnych stworów ze słowiańskiej mitologii.

Zapraszamy na pięć spacerów tropem legendarnych stworzeń:
- 11 lipca 2022 r., godz. 10.00-12.00, JABŁONNA (spacer na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Jabłonnie, zbiórka przy bramie pałacowej, ul. Modlińska 105)
- 12 lipca 2022 r., godz. 10.00-12.00, WIELISZEW (spacer po łąkach wieliszewskich, zbiórka w parku Świętojańskim, ul. Świętojańska 43)
- 13 lipca 2022 r., godz. 10.00-12.00, SEROCK (spacer wzdłuż Narwi, zbiórka na przystani w Serocku, ul. Retmańska 75)
- 14 lipca 2022 r., godz. 10.00-12.00, NIEPORĘT (spacer po lesie w Stanisławowie Drugim, zbiórka przy filii GOK w Stanisławowie II, ul. Wolska 5)
- 15 lipca 2022 r., godz. 10.00-12.00, LEGIONOWO (spacer po rezerwacie Bukowiec Jabłonowski, zbiórka przed Szkołą Podstawową nr 1, ul. Zakopiańska 4)

O Autorze:
WITOLD VARGAS – autor książek dla dzieci i młodzieży, nauczyciel plastyki w klasach 1-3, muzyk, instruktor warsztatów muzycznych i filmowych dla dzieci, ilustrator i opowiadacz. Ma stałą rubrykę felietonów na temat polskich mitów i legend słowiańskich w pismach „Nowa Fantastyka” i „Temidium”. Współautor trzytomowego „Bestiariusza słowiańskiego”, którym inspirowali się m.in. twórcy gry komputerowej „Wiedźmin – Dziki Gon”, ludzie teatru oraz liczni ilustratorzy.
https://www.facebook.com/OpowiesciSlowianskie/
https://www.facebook.com/BestiariuszSlowianski

Udział w spacerach jest bezpłatny.
Wędrujące czytanie z Witoldem Vargasem stanowi element projektu „Co powie ryba? – w dorzeczu trzech rzek” realizowanego w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Zalew Zegrzyński.


Umieszczono: 01.07.2022 r., godz. 17.39