Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zapraszamy na lato z PIK-iem w Wieliszewie!

Zapraszamy na lato z Powiatową Instytucją Kultury w Legionowie, która tych wakacji przygotowała aż 4 wydarzenia kulturalne organizowane na plaży przy ul. 600-lecia nad Jeziorem Zegrzyńskim oraz w Parku Świętojańskim nad Jeziorem Wieliszewskim.
2 LIPCA, g. 16-20, WIELISZEW – PLAŻA PRZY 600-LECIA
Warsztaty familijne „Co powie ryba? W dorzeczu trzech rzek”
PIK zaprasza na kolejny z cyklu warsztatów familijnych, organizowanych na terenie powiatu legionowskiego i odwołujących się do szeroko pojętych tradycji rybackich. Tym razem spotkamy się na plaży przy ul. 600-lecia nad Jeziorem Zegrzyńskim – dawnym flisackim szlaku rzeki Narew, by uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Mistrzów Szkutnictwa Tradycyjnego z Sandomierza. Będzie to nie lada gratka dla miłośników pracy w drewnie!

12 LIPCA, g. 10-12, WIELISZEW – PARK ŚWIĘTOJAŃSKI (zbiórka przy ul. Świętojańskiej 43)
„Wędrujące czytanie” – spacer z Witoldem Vargasem, autorem książek dla dzieci i młodzieży
Zapraszamy na kolejne ze spotkań „Wędrującego czytania” – inicjatywy PIK, które adresujemy zwłaszcza do miłośników etnologii, słowiańskiej mitologii i świata fantasy! Spotkanie autorskie i spacer po łąkach wieliszewskich odbędziemy z autorem „Bestiariusza Słowiańskiego” – książki, która stała się inspiracją dla twórców gier, m.in. „Wiedźmin – Dziki Gon”, sztuk teatralnych oraz pokolenia ilustratorów. Witold Vargas jest nauczycielem plastyki w klasach 1-3, muzykiem, instruktorem warsztatów muzycznych i filmowych dla dzieci, ilustratorem i opowiadaczem, a przede wszystkim pisze książki dla dzieci i młodzieży. Ma stałą rubrykę felietonów na temat polskich mitów i legend słowiańskich w pismach „Nowa Fantastyka” i „Temidium”.

31 LIPCA, godz. wieczorne, WIELISZEW – PLAŻA PRZY 600-LECIA

„In blue” – plenerowy spektakl familijny Teatru Akt oraz warsztaty
Połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku i happeningu – wraz z PIK i Teatrem Akt zapraszamy do podróży w krainę wyobraźni, w którą wyruszymy wraz z głównym bohaterem. Spotkamy w nim nimfy, syreny, koniki wodne i inne baśniowe stwory. Fantazyjna podróż będzie również okazją do udziału w warsztatach, w trakcie których stworzymy inspirowane światem wodnym obrazy – liryczne i spokojne jak wodna toń, rwące jak strumień a czasem gwałtowne jak wzburzone morze.

5 SIERPNIA, godziny wieczorne, JEZIORO WIELISZEWSKIE

Festiwal Filmowy im. Andrzeja Kondratiuka – seans kinowy w plenerze („Jańcio Wodnik”) i spotkanie z Grażyną Błęcką-Kolską
To już 3. edycja Festiwalu organizowanego przez legionowski PIK. Zapraszamy na wyjątkowy wieczór w scenerii Jeziora Wieliszewskiego – niemal wyjętego z kadrów filmów Andrzeja Kondratiuka czy Jana Jakuba Kolskiego. I właśnie obraz drugiego z wymienionych twórców obejrzymy w nadjeziornym plenerze. Z pewnością magnesem, który przyciągnie fanów kina, będzie towarzyszące seansowi spotkanie z Grażyną Błęcką-Kolską – muzą reżysera, którą obsadzał w głównych rolach w wielu swoich filmach.
Umieszczono: 01.07.2022 r., godz. 17.06