VII Gminny Konkurs Wiedzy o Książce ON-LINE

Aktualności (Archiwum)

 • Ikona

  VIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Zaczarowany fortepian 2021”
  (Zam: 29.04.2021 r., godz. 08.00)

  Zapraszamy do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Zaczarowany Fortepian”, który przeprowadzimy w formule hybrydowej. Konkurs, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury w Wieliszewie, jest ogólnopolską imprezą dla młodych pianistów nieuczęszczających do szkół muzycznych i niebędących ich absolwentami. Na zgłoszenia czekamy do 4 czerwca 2021 r. a szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  78. rocznica powstania w getcie warszawskim
  (Zam: 16.04.2021 r., godz. 12.00)

  19 kwietnia przypada 78. rocznica powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało szereg materiałów edukacyjnych dla dzieci👧🧒, młodzieży👦👩 i dorosłych👱‍♀️🧔. Ośrodek Kultury w Wieliszewie włączy się również w coroczną akcję Żonkile i przez cały najbliższy poniedziałek będziemy udostępniać Państwu liczne materiały związane z powstaniem na naszym Facebooku. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  VII Gminny Konkurs Wiedzy o Książce ON-LINE
  (Zam: 14.04.2021 r., godz. 13.00)

  Tradycyjnie już w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2021 Ośrodek Kultury w Wieliszewie z przyjemnością zaprasza dzieci, młodzież szkolną oraz dorosłych do wzięcia udziału w VII Gminnym Konkursie Wiedzy o Książce (edycja ON-LINE). ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Życzenia wielkanocne
  (Zam: 01.04.2021 r., godz. 09.00)

  Wszystkim członkom i instruktorom sekcji Ośrodka Kultury w Wieliszewie; bywalcom Gminnego Centrum Kultury w Łajskach; czytelnikom Bibliotek Publicznych Gminy Wieliszew; uczestnikom naszych konkursów, koncertów, wystaw, imprez plenerowych; chórzystom, tancerzom i wokalistom skupionym w gminnych zespołach; miłośnikom kultury, przyjaciołom i współpracownikom, gościom i mieszkańcom Gminy Wieliszew oraz powiatu legionowskiego, życzymy pełnych wiary w sens życia i nadziei na dobrą przyszłość Świąt wielkanocnych oraz wiosny zwiastującej rychły powrót do spotkań i smakowania kultury na żywo! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  44. Konkurs Recytatorski “Warszawska Syrenka” 2021 etap gminny - WYNIKI
  (Zam: 29.03.2021 r., godz. 12.00)

  Prezentujemy wyniki etapu gminnego 44. Konkurs Recytatorski “Warszawska Syrenka” w formule ONLINE. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Wielkanocne warsztaty ONLINE - Kogucik i Kurka
  (Zam: 25.03.2021 r., godz. 11.00)

  Zapraszamy do udziału w wielkanocnych warsztatach online z Joanną Szymańską-Wajer. Będzie to wyjątkowa okazja do własnoręcznego wykonania oryginalnej ozdoby (koguta i kurki) na wielkanocny stół lub do święconki - samodzielnie lub z całą rodziną! Zapraszamy w sobotę 27 marca o godz. 16 na kanał OK Wieliszew w serwisie youtube.com i fanpage facebook.com/okwieliszew! Dla tych, którzy zdecydują się spędzić z nami sobotnie popołudnie mamy zachętę - prosimy o przesłanie zdjęć Waszych prac na adres kultura@wieliszew.pl (dopisek KOGUCIK I KURKA), najpiękniejsze nagrodzimy! Czekamy do 6 kwietnia! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Nasze kulinarne dziedzictwo - kuchnia Mazowsza Leśnego
  (Zam: 22.03.2021 r., godz. 10.00)

  Borsc z żyta grubo mielonego, żur z rozczynu ciasta chlebowego z dzieżki, kiełbasa owinięta w placek, paparacha, sójki z wieloma rodzajami farszu, pyzy z gryczanej mąki, giza, zielanina, podczosz czy pąki... Czy kojarzycie te potrawy z kuchni Waszych babć, prababć, dziadków i pradziadków? Być może w Waszych domach przyrządza się podobne specjały do dziś, np. przy okazji świąt Wielkiej Nocy czy Bożego Narodzenia? Zachęcamy do odkurzenia starych rodzinnych receptur i wzięcia udziału w Festiwalu Smaków "Wieliszewskie Dziedzictwo Kulinarne". Prezentujemy listę potraw charakterystycznych dla dawnego regionu Mazowsza Leśnego (XIX w.), obejmującego swym zasięgiem teren współczesnej Gminy Wieliszew, jako inspirację do udziału w akcji "Wieliszewskie Dziedzictwo Kulinarne", do którego zgłoszenia można nadsyłać do 31 marca! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Nabór na stanowisko starszego bibliotekarza/kierownika Biblioteki Publicznej Gminy Wieliszew przedłużony
  (Zam: 22.03.2021 r., godz. 09.00)

  Zgodnie z zarządzeniem Nr 19/2021 Dyrektora Ośrodka Kultury w Wieliszewie nabór na stanowisko starszego bibliotekarza/kierownika Biblioteki Publicznej Gminy Wieliszew zostaje przedłużony do 31 marca 2021 r. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Festiwal Smaków - "Wieliszewskie Dziedzictwo Kulinarne"
  (Zam: 15.03.2021 r., godz. 08.00)

  Zbliża się Wielkanoc – jedno z tych świąt w naszym kalendarzu, które związane są z charakterystycznymi potrawami. Przy tej okazji warto odkurzyć przepisy naszych babć, prababć, dziadków i pradziadków. Być może są wśród nich wyjątkowe, oryginalne przepisy potraw charakterystycznych dla terenu współczesnej Gminy Wieliszew, a dawniej regionu Mazowsza Leśnego*? Zapraszamy do zabawy w odkrywanie i gotowanie – do 31 marca można zgłosić przepis do akcji / konkursu „Wieliszewskie dziedzictwo kulinarne” (regulamin i karta zgłoszenia na www.ok.wieliszew.pl), a do 6 kwietnia czekamy na nagrania Waszych kulinarnych popisów. W zabawie mogą wziąć udział całe rodziny / zespoły, a najciekawsze osiągnięcia nagrodzimy! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Rok Lema - Powiat Legionowski zaprasza do udziału w konkursach literackim i plastycznym
  (Zam: 01.03.2021 r., godz. 18.00)

  Sejm RP ustanowił 2021 Rokiem Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science fiction na świecie, autora m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy. Aby upamiętnić pisarza oraz przybliżyć jego twórczość i sylwetkę, Powiat Legionowski zaprasza do udziału w konkursach literackim (prace należy złożyć do 30 kwietnia) - plastycznym (termin 31 maja)! ( czytaj więcej... )