Niepodległość z przytupem - XXI Festiwal Pieśni i Tańców Polskich, 10 listopada 2021

Aktualności (Archiwum)

 • Ikona

  Promyki wygrywają w Katowicach!
  (Zam: 22.11.2021 r., godz. 12.00)

  9 par Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” reprezentowało Gminę Wieliszew w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „Śląski Diament” rozgrywanym 20 listopada 2021 r. w Katowicach. Gratulujemy wszystkim postawy na parkiecie sali gimnastycznej katowickiego Spodka i świetnych wyników, zwłaszcza 1. miejsca Julii Kowalik i Jakuba Rembelskiego osiągniętego w prestiżowej V kategorii! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Niepodległość z przytupem - relacja z XXI Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich
  (Zam: 17.11.2021 r., godz. 11.00)

  Za oknami listopadowy chłód, z tym większą przyjemnością relacjonujemy XXI edycję Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich, który 10 listopada w hali sportowej w Wieliszewie rozgrzewał nas, pozytywnie nastrajając do przeżywania obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku zadbały o to niezawodne wieliszewskie „Promyki” odbywając pełną wrażeń wędrówkę po 7 regionach etnograficznych Polski, oraz „Silesianie” z Katowic, dzięki którym po raz pierwszy mogliśmy podziwiać oryginalny folklor Górnego Śląska – tańce rozbarskie, opolskie i raciborskie czy tańce pszczyńskie. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Uroczystości patriotyczne w Janówku
  (Zam: 15.11.2021 r., godz. 12.00)

  11 listopada w kościele pw. świętego Bartłomieja oraz na Skwerze Ks. Jana Trzaskomy w Janówku Pierwszym, odbyły się oficjalne uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Publikujemy relację zdjęciową z obchodów. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2021 w Gminie Wieliszew
  (Zam: 04.11.2021 r., godz. 12.00)

  Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki zaprasza do udziału w gminnych obchodach 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbędą się w Wieliszewie i Janówku Pierwszym 10 i 11 listopada 2021 r. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  XXI Festiwal Pieśni i Tańców Polskich – goście ze Śląska
  (Zam: 03.11.2021 r., godz. 12.00)

  Przed nami XXI edycja Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich, organizowanego w wigilię Narodowego Święta Niepodległości. Przed publicznością w hali sportowej w Wieliszewie oraz śledzącą transmisję internetową, zaprezentuje się jedna najważniejszych grup folklorystycznych na Górnym Śląsku – Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” z Katowic oraz gospodarze – Zespół Tańca Ludowego „Promyki”. Zapraszamy tradycyjnie 10 listopada, w godz. 17-20. Uwaga, wydarzenie w reżimie sanitarnym – obowiązuje limit 250 widzów oraz zasłanianie ust i nosa. Współorganizatorami XXI edycji Festiwalu są: Gmina Wieliszew / Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Samorząd Województwa Mazowieckiego i Powiat Legionowski. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Warsztaty charytatywne w Wieliszewie
  (Zam: 02.11.2021 r., godz. 09.00)

  Biblioteka Publiczna Gminy Wieliszew zaprasza rodziny do udziału w warsztatach charytatywnych. Celem zajęć będzie wykonanie domku dla lalek, który zostanie przekazany do największej na Mazowszu placówki specjalizującej się w psychiatrii dziecięcej, prowadzonej przez Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Pani Halina Barabasz - Wspomnienie
  (Zam: 01.11.2021 r., godz. 12.00)

  Dziś i jutro wspominamy tych, którzy odeszli. Ośrodek Kultury w Wieliszewie wspomina i żegna Panią Halinę Barabasz, która tworzyła nasz zespół przez 3 lata – od kwietnia 2018 r. do maja 2021 r. W naszej pamięci i w sercach będzie go tworzyć zawsze. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Biblioteka w Wieliszewie nieczynna
  (Zam: 22.10.2021 r., godz. 08.00)

  Drodzy czytelnicy, Z przykrością informujemy, że Biblioteka Publiczna w Wieliszewie będzie nieczynna od 25 do 29 października. Za utrudnienia przepraszamy. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Uderz w stół a rodzina się odezwie
  (Zam: 12.10.2021 r., godz. 08.00)

  Teatr Muzyczny Pod Pretekstem działający pod skrzydłami Ośrodka Kultury w Wieliszewie powraca po wakacyjnej przerwie ze spektaklem "Uderz w stół, a rodzina się odezwie". Jest to opowieść o tym, jak rodzina Cegielskich sprzedaje rodzinny dom, a każde z rodzeństwa chętnie przygarnęłoby dla siebie część tej niemałej kasy - czyli o tym, jak najłatwiej skłócić sobie brata, żonę, szwagra i teścia. Kto znajdzie najlepszego kupca? Przekonamy się w akompaniamencie przebojów końcówki XX wieku! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Ferency i Pilch w Sali Klenczona – spektakl „Dzienniki przebudzenia”
  (Zam: 05.10.2021 r., godz. 19.00)

  Mistrzowska fraza, dystans i inteligentny humor Jerzego Pilcha w zetknięciu z aktorskim i reżyserskim kunsztem Adama Ferencego – zapraszamy na spektakl „Dzienniki przebudzenia” do Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w środę 27 października 2021 r. o godz. 19. Bilety w cenie 50 zł dostępne od 6 października w sprzedaży internetowej (zakładka KUP BILET na www.okwieliszew.pl) oraz stacjonarnej w GCK w Łajskach (w godz. otwarcia kasy). Zapraszamy! ( czytaj więcej... )