Życzenia wielkanocne

Aktualności (Archiwum)

 • Ikona

  Święconka w Łajskach
  (Zam: 19.04.2019 r., godz. 17.00)

  Wielkosobotnie (20 kwietnia) święcenie wielkanocnych pokarmów dla mieszkańców Łajsk i okolic odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach o godz. 10.00. Bardzo prosimy o Państwa punktualność – święconki będzie można przynosić od godz. 9:00, odbierać zaś maksymalnie do godz. 11:00! Po tej godz. budynek będzie zamknięty. W sytuacjach wyjątkowych prosimy o kontakt tel. 601 99 24 70 ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Życzenia wielkanocne
  (Zam: 19.04.2019 r., godz. 16.00)

  Wszystkim członkom i instruktorom sekcji Ośrodka Kultury w Wieliszewie; bywalcom Gminnego Centrum Kultury w Łajskach; czytelnikom Bibliotek Publicznych Gminy Wieliszew; uczestnikom naszych konkursów, koncertów, wystaw, imprez plenerowych; chórzystom, tancerzom i wokalistom skupionym w gminnych zespołach; miłośnikom kultury, przyjaciołom i współpracownikom, gościom i mieszkańcom Gminy Wieliszew oraz powiatu legionowskiego, życzymy radosnych świąt Wielkiej Nocy i obfitującej w kulturalne wydarzenia oraz książkowe premiery wiosny! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  „Od tradycji do nowoczesności – sztuka oczami młodych artystów”
  (Zam: 18.04.2019 r., godz. 09.00)

  Zapraszamy na wystawę prac malarskich autorstwa dzieci i młodzieży z Sekcji Rysunku i Malarstwa Ośrodka Kultury w Wieliszewie, prowadzonej przez Annę Rakowską-Sitek, prezentowanych w Galerii Przechodniej GCK w Łajskach. Wśród prac m.in. te inspirowane twórczością francuskiego malarza Claude'a Moneta – jednego z twórców i czołowego przedstawiciela impresjonizmu. Wernisaż odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godz. 18. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Taneczna stolica - za nami 19. edycja Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich rozgrywanych w Wieliszewie
  (Zam: 15.04.2019 r., godz. 11.00)

  108 par (216 tancerzy) z 30 najważniejszych ośrodków tanecznych w kraju – najlepsi z najlepszych, rywalizowało w weekend 6-7 kwietnia na parkiecie hali sportowej przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie. Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich, a więc najważniejsze wydarzenie w kalendarzu tańców polskich, gościliśmy w Wieliszewie po raz dwunasty, a towarzyszyły mu organizowane 5 kwietnia ogólnopolskie warsztaty taneczne i sympozjum – w tym roku poświęcone polonezowi, w których uczestniczyć mógł każdy zainteresowany. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "Judy" - spektakl muzyczny w Klenczonie (ZMIANA TERMINU NA PIĄTEK 17 MAJA!)
  (Zam: 05.04.2019 r., godz. 21.30)

  „To nie samobójstwo – była po prostu zmęczona, jak kwiat, który daje światu radość i piękno, a potem więdnie” - powiedziała Liza Minnelli po śmierci matki, legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Zapraszamy na spektakl muzyczny inspirowany życiem gwiazdy, powstały na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego, w reżyserii Dominika Nowaka, z doskonałymi kreacjami Katarzyny Misiewicz-Żurek i Lesława Żurka. Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie - piątek 17 maja (NOWY TERMIN!)*, godz. 19. Bilety w cenie 45 zł dostępne w biurze GCK w Łajskach, sprzedaż internetowa: www.ewejsciowki.pl ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  VII Mazowiecki Memoriał Szachowy im. Zbigniewa Tyszkiewicza w Pułtusku
  (Zam: 04.04.2019 r., godz. 14.00)

  Uwaga członkowie sekcji szachowej działającej w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach - w ramach najbliższych sobotnich zajęć (6 kwietnia) udajemy się na do Pułtuska na dobry turniej szachowy. Udział w VII Mazowieckim Memoriale Szachowym jest bezpłatny i otwarty (U15), można wygrać atrakcyjne nagrody, zdobyć V lub IV kategorię szachową PZSzach, na wszystkich uczestników czeka słodki poczęstunek, dyplomy i upominki. Zbiórka w sobotę 6 kwietnia o godz. 8.20 w Legionowie (przystanek autobusowy "Sielankowa" w stronę Zegrza, na ul. Warszawskiej, naprzeciwko McDonald's). Kto woli, dojeżdża indywidualnie, spotkamy się na miejscu! Obowiązują zapisy przez internet! ( czytaj więcej... )