Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Warsztaty artystyczne

(zajęcia grupowe)
Grupa zajęć naukowych

Podczas zajęć zapoznamy dzieci z eksperymentami z różnych krajów Europy. Zajęcia pomogą zrozumieć zjawiska, które dzieci natrafiają na co dzień.
Połączenie eksperymentów z danym państwem w Europie to cykl warsztatów, które sprawiają, że nauka może być przyjemnością.
Dzieci poznają otaczający ich świat, konkretne kraje geograficzne utożsamiają z danym eksperymentem np. będąc w Grecji, gdzie ponad połowa dni w roku jest słoneczna, będziemy rozmawiać o energii odnawialnej, jak stworzyć panel słoneczny? Kiedy "wybierzemy się" do Włoch przedstawimy różne możliwości powstania wulkanów, gdyż to jedyne państwo w Europie o największej liczbie wulkanów. Odwiedzimy Finlandię, zbadamy lód i stworzymy śnieg oraz wiele, wiele więcej. Zarazimy dzieci miłością do nauki, pokazując ją z zupełnie nieznanej im strony.

koszt: 60 minut x 1 w tygodniu - 100 zł / miesięcznie
termin: sobota 11.00 - 12.00

Grupa zajęć manualnych (DIY)

Projekt ma na celu zapoznanie dzieci z różnymi technikami plastycznymi - rękodzielniczymi z krajów Europy. Dzieci stworzą zabawkę z danego państwa europejskiego, zapoznają się z zabawami pochodzącymi z danego zakątka Europy. Podczas zajęć dzieci ze wsparciem instruktora stworzą przedmioty użytku codziennego z wykorzystaniem materiałów łatwo dostępnych. Do zajęć wykorzystywane będą odpady tj. kartony, puszki, słoiki, kawałki materiałów, jak również koraliki, kolorowy papier czy bibuła. Na każdych zajęciach dziecko stworzy dany przedmiot wg instrukcji i zaleceń prowadzącego, po czym będzie mogło zabrać wykonany przedmiot ze sobą, bądź stworzymy wystawę ze sporządzonych prac.

koszt: 60 minut x 1 w tygodniu - 140 zł / miesięcznie
termin: sobota 12.15 - 13.15