Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Pani Halina Barabasz - Wspomnienie

Dziś i jutro wspominamy tych, którzy odeszli. Ośrodek Kultury w Wieliszewie wspomina i żegna Panią Halinę Barabasz, która tworzyła nasz zespół przez 3 lata – od kwietnia 2018 r. do maja 2021 r. W naszej pamięci i w sercach będzie go tworzyć zawsze.

„Wspomnienie jest formą spotkania" Khalil Gibran

Z wielkim zaskoczeniem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o Jej nagłym odejściu. Tym większym, że nie zdążyliśmy się pożegnać. Wiosną tego roku Pani Halina postanowiła odpocząć od pracy – z racji Jej wieku całkowicie rozumieliśmy tę decyzję, nie wyobrażając sobie jednocześnie, by ktoś mógł Ją zastąpić. Planowaliśmy pożegnalne spotkanie, kumulując nasze zawodowe i prywatne jubileusze i okazje, by świętować razem. Odkładaliśmy ten moment, jak odkłada się dziś przyjemności – zawsze działo się coś „ważnego”, zaprzątając wszystkim głowy i przesuwając datę spotkania. Postanowiliśmy spotkać się „po wrześniu” – zadzwonić i ustalić termin. Nie zdążyliśmy.

Pani Halina była osobą nieprzeciętnie pogodną, serdeczną i ciepłą. Jedną z tych, o których zwykło mówić się „dobry człowiek”. Pani Halina miała potrzebę, by dzielić się tym dobrem z innymi. Była osobą towarzyską, bez trudu nawiązującą kontakt z każdym pokoleniem. Podkreślała, że czuje się młodo – lubiła przebywać z dziećmi i młodzieżą. Była przyjacielem „Promyków” i osobą aktywną społecznie, związaną ze środowiskiem wieliszewskich seniorów. Pani Halina była „kobietą, która żadnej pracy się nie boi”. Potrafiła i lubiła szyć. Szyła przez większość życia – szyła także dla „Promyków” i Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Gdy nadeszła pandemia, szyła maseczki – setki, tysiące maseczek dla mieszkańców Gminy Wieliszew, również mieszkańców domów opieki. Pani Halina lubiła i potrafiła piec i gotować. Swoimi specjałami, którymi częstowała każdego m.in. na stoisku Sołectwa Wieliszew w trakcie kolejnych Świąt Gminy Wieliszew, rozpieszczała nas także w Ośrodku Kultury. Nie protestowaliśmy.

Pani Halina była dumna ze swojej rodziny – dzieci, które wychowywała w niełatwych życiowych okolicznościach – i wnuków, z którymi miała doskonały kontakt. Pani Halina traktowała nas – współpracowników z Ośrodka Kultury, jak swoją drugą rodzinę. Zawsze pierwsza w budynku, witała nas uśmiechem i poranną rozmową – to był rytuał.

Pani Halina była jednocześnie osobą z charakterem. Miała swoje poglądy i potrafiła zająć jasne stanowisko, z otwartą przyłbicą wymieniając argumenty. Były to poglądy otwarte, niewykluczające, nowoczesne – z racji Jej wieku dla wielu zaskakujące. Nie tolerowała hipokryzji. Pani Halina była osobą odważną i samodzielną, dla której nowinki techniczne, smartfon i Internet od dawna nie stanowiły bariery, czym niejednokrotnie zawstydzała młodsze pokolenie. Swoje umiejętności wykorzystywała organizując wycieczki (także egzotyczne) dla seniorów, dla wnuków. Pani Halina była ciekawa świata – chciała go poznawać, kochała zwiedzać, podkreślając, że będzie podróżować póki wystarczy jej sił.

5 października 2021 r. udała się w swoją ostatnią podróż. Wierząc, że dane nam jeszcze będzie spotkać się, przekazujemy Rodzinie, Bliskim, Kołu Seniorów w Wieliszewie, wyrazy współczucia.

Dziękujemy Pani Halinko ❤️

Dyrektor i Pracownicy Ośrodka Kultury w Wieliszewie
oraz Zespół Tańca Ludowego „Promyki”

Łajski, 1 listopada 2021
Umieszczono: 01.11.2021 r., godz. 12.28

Przed nami

pnwtśrczptsond
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Bilety na wydarzenia kupisz również na stronie naszego partnera

biletyna.pl https://biletyna.pl/Wieliszew

Wspierają nas

  • Gmina Wieliszew
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • Mazowiecki Instytut Kultury
  • Powiat Legionowski
  • Heron Property Polska Sp. z o.o.
  • TBS Wieliszew Sp. z o.o.
  • Gaz System SA
  • Windsor Hotel****