Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Rok Lema - Powiat Legionowski zaprasza do udziału w konkursach literackim i plastycznym

Sejm RP ustanowił 2021 Rokiem Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science fiction na świecie, autora m. in. „Cyberiady”, „Solaris” czy „Bajek robotów”. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy. Aby upamiętnić pisarza oraz przybliżyć jego twórczość i sylwetkę, Powiat Legionowski zaprasza do udziału w konkursach literackim (prace należy złożyć do 30 kwietnia) - plastycznym (termin 31 maja)!
Konkurs literacki „Bądź jak Lem. Zobacz przyszłość” skierowany jest do uczniów klasy piątej szkoły podstawowej i starszych oraz wszystkich pełnoletnich mieszkańców powiatu. Zadaniem uczestników jest napisanie opowiadania science fiction o objętości tekstu od 3000 do 7000 znaków wraz ze spacjami. Praca powinna nawiązywać do twórczości Stanisława Lema ogólnie, poprzez formę i tematykę, czyli ukazywać wpływ postępu cywilizacyjnego, w szczególności wynalazków technicznych, na jakość codziennego życia człowieka i podejmowane przez niego wybory. Nawiązanie do treści, postaci, fabuły prac Lema nie jest konieczne. Na prace czekamy do 31 maja.
Szczegóły, regulamin, karta zgłoszenia (kliknij)

W konkursie plastycznym „Rok Lema” mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu. Przedmiotem konkursu jest wykonanie w dowolnej technice artystycznej (rysunek, praca malarska, collage, grafika komputerowa) pracy inspirowanej dziełami literackimi Stanisława Lema w formacie nie mniejszym niż A3 i nie większym niż A2. Termin złożenia prac upływa 30 kwietnia.


 
Umieszczono: 03.03.2021 r., godz. 15.29