Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Hej kolęda! – płyta z kolędami ZTL „Promyki” pod choinkę!

W porze pandemii uniemożliwiającej koncerty i bezpośredni kontakt z publicznością, jeden z największych zespołów folklorystycznych na Mazowszu i nasza kulturalna wizytówka wydał kolejny w dorobku album muzyczny, zawierający kolędy i pastorałki we współczesnych aranżacjach. Płyta zatytułowana „A na tym niebie” ukazuje się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a jej bezpłatne egzemplarze można odebrać w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach (prosimy o wcześniejszy kontakt tel. 22 782 20 02). Płyta trafi również do mieszkańców wraz z gminnymi kalendarzami po 20 grudnia - szczegóły na www.wieliszew.pl
Zawierające 11 utworów najnowsze wydawnictwo „Promyków” to drugie spotkanie zespołu ze świątecznym repertuarem. W roku 2006 ukazała się płyta z najpopularniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami, doskonale znana i obecna w domach mieszkańców Gminy Wieliszew. Tym razem nasi artyści postanowili sięgnąć po mniej znane kompozycje i przedstawić je słuchaczom we współczesnej, atrakcyjnej i czytelnej formie. Udowodnić tym samym, że wywodzące się z ludowej obyczajowości kolędy i pastorałki, nie muszą brzmieć zawsze podobnie, a siła i potencjał tradycji tkwią w umiejętności jej współczesnego odczytywania. Posłużyły temu bogactwo aranży i zabawa stylami czy muzyczną konwencją. Za muzyczną stronę albumu odpowiada stały współpracownik Zespołu – Przemysław Marcyniak, a w nagraniach udział wzięli zawodowi muzycy związani m.in. z Kwartetem Polonika, laureatem Fryderyka. Na płycie usłyszymy głosy najlepszych 15 wokalistów ZTL „Promyki”.
– Mamy nadzieję, że powstały materiał będzie doskonałym prezentem pod choinkę, dostarczając Państwu wielu chwil radości i refleksji w tym szczególnym czasie – zachęcają „Promyki – To dla nas wyjątkowa okazja, by w porze pandemii móc zawitać do Waszych domów z dobrą nowiną!

– Kolędy to nieodłączna część bożonarodzeniowych tradycji, silnie zakorzeniona w kulturze ludowej. Gorąco polecam kolejne wydawnictwo firmowane przez naszą kulturalną wizytówkę – reklamuje album „Promyków” wójt Paweł Kownacki. – Wierzę, że płyta z polskimi kolędami i pastorałkami, pozwoli przywołać w naszych domach świąteczną atmosferę jaką znamy i kochamy, zwłaszcza w tak szczególne Święta, jak te nadchodzące.

Tytuł płyty „A na tym niebie” odwołuje się do finałowego utworu, rozpoczynającego się średniowiecznym hymnem bożonarodzeniowym „Adeste Fideles”: Przybądźcie, o wierni, z weselem, tryumfem, przybądźcie, przybądźcie do Betlejem! Okładkę inspirowaną rękodziełem ludowym w postaci szydełkowych i słomianych ozdób choinkowych, zaprojektował krakowski artysta grafik Michał Zakrzewski, autor oprawy graficznej poprzedniej płyty „Promyków”.

Powstanie i wydanie płyty sfinansowano ze środków Gminy Wieliszew, Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach promocji marki regionu „Mazowsze – Serce Polski”, Powiatu Legionowskiego oraz wszystkich Dobroczyńców i Przyjaciół Zespołu w ramach zbiórki w serwisie zrzutka.pl. Zespół dziękuje pani Monice Kaczmarczyk / www.monikakaczmarczyk.com za użyczenie zdjęć jej autorstwa do przeprowadzenia zbiórki.

Umieszczono: 17.12.2020 r., godz. 18.45

Przed nami

pnwtśrczptsond
    123
4578910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Bilety na wydarzenia kupisz również na stronie naszego partnera

biletyna.pl https://biletyna.pl/Wieliszew

Wspierają nas

  • Gmina Wieliszew
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • Mazowiecki Instytut Kultury
  • Powiat Legionowski
  • Heron Property Polska Sp. z o.o.
  • TBS Wieliszew Sp. z o.o.
  • Gaz System SA
  • RSJ HOUSE Sp. z o.o.
  • Windsor Hotel****