Jesteś tutaj:

Główna treść strony

AKTUALIZACJA: VII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny "Zaczarowany Fortepian" – pierwszy raz ON-LINE!

Zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Zaczarowany Fortepian”, który po raz pierwszy przeprowadzimy w formule ON-LINE. Konkurs, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury w Wieliszewie, jest ogólnopolską imprezą dla młodych pianistów nieuczęszczających do szkół muzycznych i niebędących ich absolwentami. Jego celem jest prezentacja dorobku artystycznego pianistów amatorów, ich zmotywowanie do dalszego rozwoju oraz poszerzenie znajomości literatury fortepianowej. Na zgłoszenia czekamy do 14 czerwca 2020 r. a szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie!
Organizując tegoroczną edycję w formule on-line, wychodzimy naprzeciw potrzebie rywalizacji konkursowej młodych pianistów w warunkach trwającej epidemii. Udział w konkursach i możliwość konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami, jest dla młodych pianistów jednym z kluczowych w drodze rozwoju muzycznego, doskonalenia warsztatu i poszerzania znajomości literatury fortepianowej. Przyjęta formuła prezentacji on-line jest jednocześnie próbą wykorzystania Internetu jako narzędzia popularyzującego pianistykę i szeroko pojętą kulturę. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż właśnie w formule on-line odbywają się obecnie zajęcia pianistyczne w wielu sekcjach muzycznych działających m.in. w ośrodkach kultury – nie inaczej jest w przypadku adeptów pianistyki ćwiczących w ramach sekcji fortepianu Ośrodka Kultury w Wieliszewie.

Konkurs zostanie przeprowadzony w 4 kat. wiekowych:
I kat. do 9 roku życia
II kat. 10-13 lat
III kat. 14-17 lat
IV kat. osoby powyżej 18. roku życia

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na adres e-mail: kultura@wieliszew.pl, poprzez serwer zewnętrzny (www.wetransfer.com) wypełnionej karty zgłoszenia oraz nagranego materiału wideo (obraz i dźwięk) z wykonanym utworem muzycznym. Maksymalna dopuszczalna rozdzielczość obrazu to 1920x1080 pikseli, rozmiar nieprzekraczający 2GB, formaty kodowania: mp4, mpg, mov. Szczegółowe informacje w regulaminie poniżej.Umieszczono: 15.05.2020 r., godz. 14.38

Przed nami

pnwtśrczptsond
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Bilety na wydarzenia kupisz również na stronie naszego partnera

biletyna.pl https://biletyna.pl/Wieliszew

Wspierają nas

  • Gmina Wieliszew
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • Mazowiecki Instytut Kultury
  • Powiat Legionowski
  • Heron Property Polska Sp. z o.o.
  • TBS Wieliszew Sp. z o.o.
  • Gaz System SA
  • RSJ HOUSE Sp. z o.o.
  • Windsor Hotel****