Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Eliminacje V Międzynarodowego Konkurs Pianistyczny WroClavile dla Pianistów Amatorów za nami!

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny WroClavile jest wydarzeniem kulturalnym unikatowym w skali kraju i Europy. Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce, gdzie pianiści amatorzy – a więc wszyscy ci, którzy nie są uczniami lub absolwentami państwowych szkół muzycznych drugiego stopnia oraz akademii muzycznych w klasie fortepianu, mogliby skonfrontować swoje umiejętności na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym.
Uczestnicy konkursu są amatorami w ścisłym znaczeniu tego słowa – to ludzie, którzy nie przeszli długoletniej, sformalizowanej drogi nauczania gry na instrumencie, nigdy nie wykonywali zawodu muzyka, a jedynym motywem nauki gry na instrumencie jest dla nich pasja do muzyki fortepianowej i klasycznej.W sobotę 16 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach odbyły się pierwsze eliminacje do V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile dla Pianistów Amatorów, w których udział wzięło siedmiu uczestników.Widzowie mogli usłyszeć takie kompozycje jak Nokturn Es-dur op.9 nr 2 Fryderyka Chopina, Menuet d-moll, Leopolda Mozarta czy Preludium cis-moll op. 3 nr 2 Sergiusza Rachmaninowa. Nie zabrakło również „współczesnych” utworów na przykładzie „Yesterday" Johna Lennona i Paula McCartneya.


Eliminacje w Łajskach były pierwsze w tegorocznej edycji konkursu. Kolejne odbędą się w Erkelenz (NIEMCY), we Wrocławiu oraz w , Sztokholmie (SZWECJA). Zwycięzcy eliminacji wystąpią w finale 30-31 maja 2020 we Wrocławiu.


Umieszczono: 18.11.2019 r., godz. 09.38