Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Spektakl teatralny "Grace i Gloria" za nami!

W niedzielę 22 września 2019 roku, w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie odbył się spektakl teatralny „Grace i Gloria”.
Po trzech latach od wieliszewskiej premiery, opowieść dotykającą trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosąca nadzieję i optymizm przyciągnęła tłumy widzów, którzy byli pod ogromnym wrażeniem brawurowej gry znanych polskich aktorek teatralnych Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec Ich kreacje stworzyła widowisko pełne wdzięku i refleksji.

Warto wspomnieć także o wspaniałej scenografii Jerzego Rudzkiego. Fotel bujany, krzesło czy kuchnia węglowa znajdujące w skromnie urządzonej izbie oddają klimat typowego domu na wsi, w którym to swój żywot wiedzie tytułowa Grace (Stanisława Celińska). Innym walorem spektaklu godnym uwagi są kostiumy obydwóch bohaterek, domowe ubrania Grace i eleganckie stroje Glorii (Lucyna Malec).

„To była bardzo ciekawa i interesująca sztuka teatralna. W dialogach aktorek dało się odczuć nutkę sarkazmu i żartu. Ale najważniejszy był przekaz jaki niesie ze za sobą ten wspaniały spektakl.” – relacjonuje uczestniczka wydarzenia.

Po zakończeniu widowiska, widzowie gromkimi i kilkuminutowymi brawami podziękowali aktorkom za stworzenie popisowych kreacji.Umieszczono: 23.09.2019 r., godz. 16.12