Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Otwarcie wystaw w GCK w Łajskach!

13 września 2019 roku w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach odbył się wernisaż dwóch bardzo ciekawych wystaw: "ECO DESIGN czyli stare ale nowe" oraz "Oleje Michała Chełstowskiego".
Pierwsza z nich, której autorkami są mieszkanki Gminy Wieliszew, Panie Karolina Pietrzykowska i Marta Kozłowska przedstawia stare meble, które dostały nowe życie. Natomiast wystawa Pana Michała Chełstowskiego, który również jest mieszkańcem naszej gminy, to obrazy ukazujące przepiękne pejzaże, kwiaty czy zwierzęta.

Otwarcie wystaw poprzedziły przemówienia naszych lokalnych artystów, którzy z pasją opowiedzieli o początkach swoich zainteresowań.

Panie Karolina Pietrzykowska i Marta Kozłowska są studentkami Architektura Wnętrz na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Dla obydwu Pań wybór tego kierunków studiów był strzałem w dziesiątkę. Tworzenie poszczególnych projektów pozawala rozwijać ich pasje, co sprawia że obydwie Panie są niezmiernie uśmiechnięte i szczęśliwe.

Pan Michał Chełstowski jest mieszkańcem Gminy Wieliszew. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął od pasteli następnie były akwarele a teraz przyszła pora na malarstwo olejne. Prace Pana Michała można było podziwiać podczas wystawy, która miała miejsce w 2015r. pod nazwą „Zwiewny świat w akwarelach Michała Chełstowskiego”.

Licznie zebrani uczestnicy piątkowego wydarzenia byli pod wrażeniem zaprezentowanych prac, w szczególności estetyki wykonania każdego mebla oraz płótna.

Obydwie wystawy można podziwiać do końca września w Gminnym Ośrodku Kultury w Łajskach. 


Umieszczono: 13.09.2019 r., godz. 20.44