Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wędrujące czytanie nad Jeziorem Wieliszewskim – Agnieszka Mielech i jej tajny klub superdziewczyn

Powiatowa Instytucja Kultury wspólnie z ośrodkami kultury oraz bibliotekami z powiatu legionowskiego przygotowała wakacyjną akcję promującą czytelnictwo pt. „Wędrujące czytanie”. Jej wieliszewska odsłona odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia w godz. 17-19.30 i poprzedzi zaplanowany na ten wieczór (godz. 20) seans filmowy nad Jeziorem Wieliszewskim ("Cudowny chłopak"). W specjalnym czerwonym fotelu zasiądzie Agnieszka Mielech – autorka popularnej serii książek o przygodach Emi i tajnego klubu superdziewczyn (oraz jednego superchłopaka!). W programie również gra terenowa, akcja uwalniania książek oraz słodka niespodzianka!
miejsce: okolice ul. Flisaków / Świętojańskiej nad Jeziorem Wieliszewskim (za szkołą i kościołem)start: godz. 17.00
w programie (wstęp wolny):
- spotkanie z Agnieszką Mielech
- gra terenowa bazująca na przygodach Emi
- wakacyjna akcja uwalniania i wymiany książek
- książki na wakacje polecają bibliotekarki z Gminy Wieliszew
- słodka niespodzianka
- około godz. 20 wieczór zakończy seans filmowy dla dzieci i młodzieży

Plenerowe spotkania „Wędrującego czytania” odbywają się kolejno 9 i 12 sierpnia w Legionowie, 25 sierpnia w Wieliszewie, 31 sierpnia w Serocku i 7 września w Jabłonnie. W ich ramach w czerwonym fotelu zasiadają popularni autorzy literatury dziecięcej, czytając fragmenty swoich książek i rozmawiając z młodymi czytelnikami. Spotkaniu nad Jeziorem Wieliszewskim (okolice placu zabaw za szkołą) towarzyszyć będą: gra terenowa nawiązująca do przygód Emi i jej tajnego klubu, akcja uwalniania książek (nie tylko literatury dziecięcej – coś dla siebie znajdą również rodzice!), wszystkim uczestnikom energii doda wata cukrowa. W książkowym namiocie porozmawiać o wakacyjnych lekturach będzie można również z pracownikami bibliotek publicznych Gminy Wieliszew. Wieczór zakończy seans filmowy. Zapraszamy do udziału w spotkaniu całe rodziny, zachęcamy również do włączenia się w akcję wakacyjnego uwalniania książek – przynieśmy przeczytane czy zbędne nam już tytuły i wymieńmy się nimi z innymi miłośnikami literatury! Start godz. 17.00!

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” to seria książek przeznaczona dla dziewczynek (ale nie tylko!) w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, już czytających lub rozpoczynających przygodę z czytaniem. Koncentruje się wokół pomysłowej i zadziornej Emi, która mieszka z rodzicami w dużym mieście, ma głowę pełną pomysłów i ma też zwariowanych przyjaciół. Są wśród nich Aniela, która nie cierpi księżniczek, nowo poznana na osiedlu muzykalna Faustyna, Flora – największa rywalka Emi, starsza o rok córka przyjaciółki jej mamy a także Franek, zapalony odkrywca i nieco przemądrzały młody naukowiec.

Świetna lektura! Czekamy na więcej!
Katarzyna Bonda z córką Niną

Porcja przygód, duża dawka humoru i tajemnice… Książka nie tylko dla Superdziewczyn.
Krystyna Czubówna

O twórcach serii

Agnieszka Mielech
Autorka serii, urodzona w Białymstoku, od ponad 25 lat mieszkanka Warszawy. Absolwentka Polonistyki oraz podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności w Instytucie Literatury Polskiej UW a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową. Autorka książek dla dzieci, nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazały się w książki z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn oraz Jaga Czekolada. Mama Basi oraz pasjonatka literatury dziecięcej i podróży.

Magda Babińska
Ilustratorka. Mama małej Matyldy, która stanowi dla niej niekończące się źródło inspiracji. Ilustruje publikacje dla najmłodszych, takie jak np. książeczki Zgaduj z Czuczu i XploreTeam, „Świetlik w Ciemności” Jakuba Ćwieka, „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, „Jaga Czekolada” Agnieszki Mielech. Rysuje setki ilustracji do podręczników dla przedszkolaków i szkolniaków. Prywatnie fanka wszelkiej fantastyki i komiksów. Twórca ilustracji do książek z gatunku urban fantasy Anety Jadowskiej.
Umieszczono: 14.08.2019 r., godz. 18.18