Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Promyki” nad Morzem Czarnym

W dniach 4-14 lipca Zespół Tańca Ludowego „Promyki” po raz trzeci w swojej historii odwiedził festiwal folklorystyczny Balkan Folk Fest, organizowany w położonym na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego popularnym kurorcie Złote Piaski oraz w niedalekiej Warnie.
Podczas pobytu nasi reprezentanci dwukrotnie koncertowali w okazałej sali widowiskowej w Warnie, występując przed dwutysięczną publicznością obok zespołów z Polski, Bułgarii, Ukrainy, Serbii i Czarnogóry. „Promyki” zaprezentowały tańce i zabawy śląskie, tańce Beskidu Śląskiego oraz wiązankę tańców i zabaw lubelskich. – Prawdziwą furorę zrobiła ludowa piosenka bułgarska „Katerino mome” w wykonaniu naszych dzieciaków, którą przygotowywaliśmy już po raz trzeci, i która jest dla Bułgarów szczególnie bliska – relacjonuje kierownik Zespołu Dariusz Skrzydlewski. – W wolnym czasie dzieci plażowały, korzystały z kąpieli w morzu i hotelowym basenie, zwiedzaliśmy Warnę i Nesebyr, odwiedziliśmy delfinarium i wodny park.

Koszt pobytu w Bułgarii pokryli uczestnicy wyjazdu, koszty podróży dofinansował Powiat Legionowski oraz Gmina Wieliszew (Urząd Gminy Wieliszew, Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Centrum Usług Wspólnych). Serdecznie dziękujemy!

Umieszczono: 09.08.2019 r., godz. 13.30