Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wakacje z Kulturą 2019

W tym roku uczniowie wyjątkowo wcześnie, bo w połowie czerwca, usłyszeli w szkołach ostatni dzwonek i pomaszerowali wesoło na zasłużone wakacje. Ośrodek Kultury w Wieliszewie, w ostatnim tygodniu czerwca, już tradycyjnie postarał się urozmaicić ten wolny czas.
Wakacje z Kulturą czyli cykl wyjazdów i warsztatów stacjonarnych dla 45 młodych mieszkańców Gminy Wieliszew jest już tradycją w naszej gminie. Wśród stałych punktów programu pojawiło się wiele nowych atrakcji.

Każdego dnia dzieci w wieku od 6 do 12 lat miały zapewnione moc atrakcji. Już pierwszego dnia można było poszerzyć swój zasób wiedzy dzięki wizycie w legionowskim Muzeum Historycznym. W tegorocznym programie znalazły się atrakcje znajdujące się niekoniecznie w pobliżu Wieliszewa. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić piękne miasto jakim jest Łódź i zobaczyć jej najsłynniejsze atrakcje- manufakturę i ulicę Piotrkowską. Entuzjastycznie zostało przyjęte nowoczesne centrum nauki EC1 znajdujące się w starej elektrowni węglowej. Jednego dnia całej grupie udało się przenieść kilka milionów lat wstecz. W Bałtowie młodzi odkrywcy z Wieliszewa wkroczyli w świat dinozaurów i choć przez chwili mogli poczuć się jak w filmie „Park Jurajski”. To wszystko za sprawą realistycznie wykonanych modeli tych prehistorycznych gadów. Nie zabrakło jednak rozrywki- wizyta w CinemaCity na filmie „Alladyn”, Centrum Kreatywnej Zabawy KIDDOS czy Aquapark Warszawianka. W rozwoju zdolności manualnych pomogła Pani Anna Rakowska-Sitek, która w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach, przeprowadziła fantastyczne warsztaty z rysunku oraz karykatury (dzieci miały za zadanie narysować karykatury osób z kadry tegorocznych wakacji). Ostatni dzień został zwieńczony wizytą w wieliszewskim Dyniolandzie gdzie zabawa mogłaby trwać bez końca- skakanie na sianie, strzelanie z łuku, karmienie zwierząt czy warsztaty z zielarstwa i ogrodnictwa to tylko niewielka część atrakcji, które odnajdziemy w świecie tysiąca dyń.

Koszt udziału w 5-dniowym cyklu wyniósł 230 zł, kwota ta pokrywała koszt zamówionych przez Ośrodek Kultury atrakcji (opłacanych bezpośrednio z wpłat uczestników). Dzieci miały zapewnione ubezpieczenie, fachową opiekę
i bezpłatny transport, którego koszty pokryła Gmina Wieliszew. Dziękujemy za opiekę i pomoc wolontariuszom: Karolinie Musialik i Mikołajowi Prokopowiczowi oraz pracownikom ośrodka Dominice Bisialskiej i Mateuszowi Sierawskiemu.


Umieszczono: 10.07.2019 r., godz. 13.55