Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Swobodnie i z medalami – „Ważki” kończą sezon

Po zakończeniu sezonu halowego (modele F1N puszczane pod dachem), sekcja modelarstwa lotniczego „Ważka” działająca przy Ośrodku Kultury w Wieliszewie przystapiła do rywalizacji na powietrzu, a więc modelami swodobnie latajacymi (F1G, F1H i A1/2 puszczanymi z ręki lub holu). Z koronnych dla tych zmagań zawodów, rozgrywanych 2 czerwca na lotnisku w Chrcynnie Mistrzostw Aeroklubu Warszawskiego juniorów młodszych „Młodzi Modelarze - Lotnicy na Start”, reprezentanci Gminy Wieliszew wrócili z 3 medalami – po jednym w każdym z kolorów.
Mistrzostwa w Chrcynnie to impreza podsumowują cacałoroczne szkolenie podstawowe, realizowane w klubach modelarskich na terenie całego kraju a przede wszystkim Warszawy i okolic. W tym roku mija50 lat od zorganizowania pierwszej edycjizawodów. „Ważki” broniły worka medali sprzed roku, kiedy to udało sie im wywalczyć 5 krążków w tym 2 złote. Podopieczni instruktora Waldemara Pakuły byli blisko potwórzenia tego wyniku – zabrakło niewiele, bo losy złota w rywalizacji modeli F1H musiała rozstrzygnąć dopiero dogrywka, w której młody reprezentant „Ważek” Hubert Gutowski (3 x max + 65 sek. w dogrywce) musiał uznac wyższośc rywala z warszawskiej modelarni LIRA Kuby Borowieckiego (3 x max + 79 sek.). Brąz przypadł kolejnemu modelarzowi z Łajsk – Kajetanowi Twardowskiemu, 4. miejsce zajął Bartosz Grabarczyk, 7. zaś w stawce 14 zawodników był Mikołaj Zawistowski. W rywalizacji modeli F1A/2 kolejne pechowe miejsce tuż za podium zajął najlepszy swobodny lotnik „Ważek” tego sezonu Hubert Gutowski, a w gronie 21 zawodników punktowali tównież inni nasi modelarze: 6. Tomasz Bukowiecki, 12. Szymon Żmuda i 14 Kajetan Twardowski. W kat. F1G (modele z napędem gumowym startowane z ręki) od wielu sezonów nie ma sobie równych w tej częsci kraju kolejny z modelarzy prowadzonych przez Waldemara Pakułę – Mikołaj Zawistowski triumfował po raz czwarty (!) wyprzedzając konkurentów z modelarni w Zielonce i z warszawskich Włoch. Gratulujemy!

Idąc za ciosem i korzystając z przychylności gospodarza lotniska w Chrcynnie, modelarze z Łajsk postanowili sezon 2018/19 zakończyć jak na lotników przystało – na pasie startowym. Dzięki dużej pomocy i zaangażowaniu rodziców modelarzy, 25 czerwca „Ważki” zorganizowały wewnętrzne Mistrzostwa Sekcji modeli swodobnie latających zakończone rodzinnym grillem. Wcześniej – 17 czerwca w ramach zakończenia roku zajęć w GCK w Łajskach, w obecności rodziców modelarze odebrali pamiątkowe dyplomy a następnie bawili się na wspólnym pkniku. Podziękowano zaangażowanym w życie sekcji rodzicom a także najlepszemu w rywalizacji modeli halowych zawodnikowi sekcji ostatnich lat – Michałowi Kotwasowi: – W związku z planami edukacyjnymi był to ostatni sezon Michała spędzony z „Ważkami”. Mamy nadzieję na jego powrót w przyszłości, a tymczasem dziękujemy za piękne chwile spędzone wspólnie w sekcji i wybitne osiągnięcia sportowe – podsumowuje instruktor Waldemar Pakuła.


Umieszczono: 26.06.2019 r., godz. 16.38