Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Piknik kulturalny na zakończenie roku

W poniedziałkowe popołudnie 17 czerwca zaprosiliśmy członków sekcji (i ich instruktorów) działających w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach, a także ich rodziny, do udziału w organizowanym po raz pierwszy „Pikniku Kulturalnym”. Z oferty wspólnego podsumowania kolejnego roku działalności placówki (dziesiątego!) w rodzinnej atmosferze – przy grillu na patio budynku, w towarzystwie dmuchańców i animacji – skorzystało około 150 osób.

Taką formę podsumowania (w miejsce dotychczasowej w ramach każdej z sekcji z osobna) zaproponowaliśmy Państwu by wyjść poza ramy sekcji, poznać się i wspólnie spędzić czas już w wakacyjnym nastroju. Nie wszystkie nasze pomysły na to wspólne popołudnie wypaliły, nie wszystkie sekcje pojawiły się pod rozłożonymi na patio namiotami, niemniej z satysfakcją przyjęliśmy dobrą frekwencję i staraliśmy się Państwu umilić ten czas potrawami serwowanymi z grilla a najmłodszym watą cukrową, do których ustawiały się długie kolejki.

Nie zabrakło zabaw dla najmłodszych (dmuchańce, kort udostępniony do zabaw ruchowych) oraz animacji angażujących całe rodziny – warsztaty włóczkowe prowadzone przez instruktorki Joannę Szymańską-Wajer i Katarzynę Witkowską i turniej szachowy prowadzony przez instruktora Łukasza Miętka cieszyły się dużym zainteresowaniem. O muzyczną oprawę zadbał zespół muzyczny i wokalny działający pod okiem instruktora Mikołaja Zwolińskiego, którego próba przerodziła się w spontaniczny koncert.

Dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania Urzędowi Gminy Wieliszew i sołectwom (szczególne podziękowania dla Wieliszewa), które wypożyczyły nam namioty, ławy i sprzęt grillowy. Dziękujemy również wszystkim użytkownikom GCK za liczne przybycie, rodzinną atmosferę, przyniesione kanapki i słodkości i czekamy na Państwa propozycje dot. kolejnych spotkań!

Umieszczono: 26.06.2019 r., godz. 15.46