Jesteś tutaj:

Główna treść strony

KINO OTWARTE w Sali Klenczona: „Zimna wojna” – projekcja filmu i spotkanie z twórcami

Na jeden z najgłośniejszych i najczęściej nagradzanych polskich filmów ostatnich lat zaprosimy w ramach popularnego cyklu KINO OTWARTE, znanego dotychczas ze spotkań w sali legionowskiego ratusza. Gościem spotkania będą Martyna Mańkowska i Mateusz Składanowski – tancerze Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, którzy wcielili się w role członków filmowego zespołu „Mazurek”. Zapraszamy do Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie w czwartek 27 czerwca o godz. 19 – wstęp wolny!

Przypomnijmy, że projekt KINO OTWARTE realizowany od września 2014 r. przez legionowską Powiatową Instytucję Kultury to cieszące się dużą popularnością (również wśród mieszkańców Gminy Wieliszew) projekcje filmowe połączone ze spotkaniami z ich twórcami – popularnymi aktorami, reżyserami i scenarzystami, autorami zdjęć, producentami, itd. W jego ramach pokazywane są głównie wartościowe filmy polskie, dokumenty i krótki metraż.

„Zimna wojna” to polski film dramatyczny z 2018 roku w reżyserii Pawła Pawlikowskiego (twórcy oskarowej „Idy”). Premiera filmu odbyła się podczas festiwalu filmowego w Cannes w maju 2018, gdzie film trafił do konkursu głównego i otrzymał Złotą Palmą za reżyserię. Obraz otrzymał ponadto Złote Lwy na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Europejską Nagrodę Filmową w kategorii najlepszego filmu fabularnego, był również trzykrotnie nominowany do Oscara 2019. Akcja filmu toczy się w latach 40., 50. i 60. XX wieku na terenie Polski, Jugosławii, Berlina i Paryża. Jest to historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi – młodej tancerki Zuli oraz pianisty Wiktora. Oboje z jednej strony nie zawsze potrafią się ze sobą porozumieć, z drugiej zaś – nie mogą bez siebie żyć. W rolach głównych Joanna Kulig i Tomasz Kot, a sekundują im m.in. Borys Szyc, Agata Kulesza i Adam Ferency. W rolę członków filmowego zespołu "Mazurek" odbywającego tournée po Europie wcielili się autentyczni tancerze legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze", którzy będą gośćmi projekcji i spotkania w Wieliszewie.
Umieszczono: 10.06.2019 r., godz. 13.01