Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Nie wywołuj Lisy z lasu” po raz trzeci w Sali Klenczona

Bilety na dwa premierowe pokazy (25 i 26 maja) najnowszej produkcji Teatru Pod Pretekstem rozeszły się tradycyjnie błyskawicznie (na pierwszy z nich w ciągu doby!) wypełniając Salę Koncertową im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie do ostatniego miejsca. Tych z Państwa, dla których zabrakło miejsca, zapraszamy na trzecią odsłonę – w niedzielę 30 czerwca o godz. 18. Bilety w cenie 25 zł dostępne w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach oraz serwisie internetowym ewejsciowki.pl!

fot. Izabela Magier

Musical „Nie wywołuj Lisy z lasu” to osadzona w latach dwudziestych XX w. i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia rodzeństwa, za sprawą którego spokojne życie paryżan zostaje wywrócone do góry nogami. Najnowsze dziecko młodych, zdolnych artystów Teatru Muzycznego „Pod Pretekstem”, cieszy się dużym zainteresowaniem podobnie jak poprzednie realizacje („Dziewczyny lubią BOND” w roku 2017 oraz „Nie wszystko Roma co się świeci” w 2018 r.), które wielokrotnie zapełniały sale widowiskowe w Wieliszewie i Legionowie. Jako młodzi ludzie z kilkuletnim doświadczeniem scenicznym, przy wsparciu miejscowego ośrodka kultury i urzędu gminy (próby odbywają się na zmianę w GCK w Łajskach oraz w Sali Klenczona w Wieliszewie), tworzą spektakle muzyczne, eksperymentując z formą i wzbogacając je o teatr tańca, kabaret czy improwizację.

fot. Mateusz Sierawski

Wśród komentarzy publiczności, która sobotni spektakl nagrodziła owacją na stojąco, przeważają te chwalące nadzwyczaj dojrzałe aktorstwo, wielowątkowy scenariusz oraz mnogość układów tanecznych na poziomie rzadko spotkanym w produkcjach amatorskich. Zwraca również uwagę rozmach scenograficzny i sprawne (wręcz błyskawiczne) poruszanie się młodych aktorów w rozbudowanej przestrzeni scenicznej. Dopracowanie najmniejszych szczegółów, w tym profesjonalna oprawa graficzna materiałów promocyjnych stała się znakiem firmowym towarzyszącym teatrowi od jego pierwszych spektakli. Najnowsza produkcja „Pod pretekstem” jest z pewnością najbardziej dojrzałą, ambitną (180 minut, 15 aktorów!) i okazałą z dotychczasowych propozycji grupy kierowanej przez Karinę Warnel. Wyraźnie przesuwając akcent z dotychczas typowo musicalowego na bardziej teatralny, wymaga od widza większego skupienia, doskonale obrazując rozwój i kierunek zainteresowań, którym podąża grupa i każdy z młodych aktorów z osobna. – Jest to poziom, którego nie powstydziłaby się niejedna ze stołecznych profesjonalnych scen – przez niemal 180 minut ani przez chwilę nie poczułem się znużony co jest oznaką umiejętnego prowadzenia fabuły; ogrom pracy włożonej w taką produkcję jest imponujący, szczególnie gdy mówimy o młodych ludziach dzielących czas między szkołę i często pracę – nie szczędził pochwał po niedzielnej premierze dyrektor wieliszewskiego ośrodka kultury Dariusz Skrzydlewski. Na scenie gratulacje i tradycyjny bukiet kwiatów przekazał aktorom jeden z gości sobotniej premiery wójt gminy Paweł Kownacki.
Umieszczono: 04.06.2019 r., godz. 18.26