Jesteś tutaj:

Główna treść strony

"Zaczarowany fortepian" po raz szósty w Łajskach

Zapraszamy do udziału w szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Zaczarowany fortepian”. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja, przesłuchania konkursowe odbędą się w piątek 24 maja 2019 r. w sali koncertowej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach.
Zgłoszenia do 22 maja 2019 r. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Karta zgłoszenia (doc)
Regulamin konkursu
Jury
Program przesłuchań

Konkurs, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury w Wieliszewie, skierowany jest do młodych pianistów nie związanych ze szkołami muzycznymi, a więc rozwijających swoje muzyczne zainteresowania amatorsko. Jego celem jest prezentacja osiągnięć młodych adeptów pianistyki, poszerzanie znajomości literatury fortepianowej oraz wymiana pedagogicznych doświadczeń czuwających nad ich rozwojem instruktorów. Występujący w charakterze gospodarzy pianiści z sekcji fortepianu Ośrodka Kultury w Wieliszewie będą mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami spoza granic gminy, i vice versa. Kto wie czy przy tej okazji w sali koncertowej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach nie objawi się młody talent na miarę następcy Rafała Blechacza?

Przesłuchania konkursowe (z udziałem publiczności, wstęp wolny) zostaną przeprowadzone w czterech grupach wiekowych: I (do lat 9), II (10-13 lat), III (14-17 lat), IV (18+). Fachowej oceny poszczególnych prezentacji dokona trzyosobowe jury, w którego składzie zasiądą cenieni specjaliści z dziedziny pianistyki i pedagogiki - znani z dotychczasowych edycji Aleksandra Kowalik Burdzy i Anna Liszewska oraz po raz pierwszy w jury konkursu Anna Lewicka-Capiga.


Umieszczono: 07.05.2019 r., godz. 13.57