Jesteś tutaj:

Główna treść strony

"Judy" - spektakl muzyczny w Klenczonie (SPEKTAKL ODWOŁANY)

Z przykrością informujemy o odwołaniu zaplanowanego na 17 maja (Sala Klenczona w Wieliszewie) spektaklu „Judy". Widzowie, którzy kupili bilety w kasie Gminnego Centrum Kultury w Łajskach otrzymali SMS z informacją o odwołaniu spektaklu z prośbą o kontakt z Ośrodkiem Kultury w Wieliszewie (tel. 22 782 20 02) w celu zwrotu należności za bilety. Widzowie, którzy dokonali zakupu biletów drogą internetową otrzymali informację na adres e-mail podany przy transakcji - w celu zwrotu środków konieczny jest Państwa kontakt z serwisem ewejściówki (szczegóły w wiadomości).
* Widzowie, którzy kupili bilety w kasie GCK w Łajskach otrzymali SMS z informacją o odwołaniu spektaklu z prośbą o kontakt z Ośrodkiem Kultury w Wieliszewie (tel. 22 782 20 02) w celu zwrotu należności za bilety.

**Widzowie, którzy dokonali zakupu biletów drogą internetową otrzymali informację na adres e-mail podany przy transakcji - w celu zwrotu środków konieczny jest Państwa kontakt z serwisem ewejściówki (szczegóły w wiadomości).

spektakl muzyczny na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego
reżyseria: Dominik Nowak
obsada: Katarzyna Misiewicz-Żurek, Lesław Żurek
przy fortepianie Adam Ćwiek/ Przemysław Zalewski

„Judy” to spektakl muzyczny inspirowany życiem oraz twórczością legendarnej amerykańskiej aktorki i wokalistki Judy Garland. Akcja przedstawienia rozgrywa się w 1969 roku w garderobie gwiazdy w kopenhaskiej sali koncertowej tuż przed jej ostatnim wyjściem na scenę – trzy tygodnie później Garland znaleziono martwą w jej wynajętym domu w Londynie. Przyczyną śmierci było „przypadkowe przedawkowanie barbituranów”, próby samobójczej nie stwierdzono. Koroner dodał, że Garland i tak żyła „na kredyt” między innymi z powodu marskości wątroby. Miała 47 lat. Ceremonię pogrzebową przeprowadził pastor, który trzy miesiące wcześniej udzielił jej ostatniego, piątego już ślubu. Liza Minnelli powiedziała o śmierci swojej matki: „To nie samobójstwo – była po prostu zmęczona, jak kwiat, który daje światu radość i piękno, a potem więdnie”.

Spektakl jest zabawną i jednocześnie gorzką opowieścią o życiu „tam, gdzie gwiazd jest więcej niż na niebie”, refleksją nad przemijaniem i blaknięciem blasku sławy, próbą rozliczenia się z całym życiem. Zaglądając do garderoby Judy Garland podglądamy jej intymny świat schowany przed publicznością, słuchamy piosenek śpiewanych „tylko dla siebie”, śmiejemy się z anegdot, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, stajemy się adresatem zwierzeń ze świata znajdującego się „gdzieś tam ponad tęczą”. Scenariusz spektaklu powstał na podstawie tekstów Sławomira Chwastowskiego.


Umieszczono: 05.04.2019 r., godz. 21.36