Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„W drodze pod wiatr” – recital Krystyny Tkacz (koncert odwołany)

„Gdyby Krystyna Tkacz występowała na Broadwayu, zapewne nie tylko byłaby jego gwiazdą, ale już dawno pisano by utwory specjalnie dla niej” – napisał Tomasz Raczek o śpiewającej aktorce, którą większość z nas doskonale kojarzy przede wszystkim z telewizyjnych ekranów. Na wyjątkowy wieczór z artystką zapraszamy w piątek 24 maja o godz. 19 do Sali Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w GCK w Łajskach oraz przez internet: www.ewejsciowki.pl
Na deskach teatrów, przed kinowymi i telewizyjnymi kamerami gra role kobiet charakternych, silnych, dominujących. Drugim powołaniem Krystyny Tkacz jest piosenka i na tym polu ma nie mniejsze doświadczenie. Do zawodu przygotowana jest wyjątkowo starannie: ukończyła Liceum Muzyczne we Wrocławiu (śpiew, klarnet, perkusja) a później Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie. Zadebiutowała w czasach studenckich na festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie zdobywając II nagrodę, dwa lata później na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wyśpiewała III nagrodę. Jej recitale na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu przyjmowane były zawsze owacyjnie, a kreacje w piosenkach Brechta przeszły już do legendy. O sobie mówi: „Jestem aktorką śpiewającą a nie aktorką-piosenkarką” i to w zasadzie tłumaczy wszystko a równocześnie stawia ją w zupełnie innym wymiarze – rzadko osiągalnym dla wykonawców.

Na recital, który potrwa około 80 minut, złożą się kompozycje Agnieszki Osieckiej, Krzysztofa Komedy, Jerzego Wasowskiego, Bertolda Brechta, Kurta Tucholskyego, Piotra Bukartyka i innych. Widzowie będą mogli posłuchać piosenek mniej znanych takich jak „Paczka”, „Odrobinka winka”, „Wyszła sobie kurwa pod latarnię”, „Pijacka piosenka”, „Dama z awansu”, „Jeżeli miłość jest”, ale także wspólnie z artystką zaśpiewać piosenki takie jak: „Ja nie chcę spać”, „Uciekaj moje serce”, „Drań”, czy „Ubóstwiam drakę”. Artystce towarzyszyć będzie przy fortepianie Urszula Borkowska/ Tomasz Bajerski.
Umieszczono: 25.03.2019 r., godz. 11.51