Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wystawa fotografii "KOLOROWE RAFY MORZA CZERWONEGO"

1 marca w Centrum Kultury w Łajskach miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej „Kolorowe rafy Morza Czerwonego” Wystawa na której wyeksponowano 21 fotografii podwodnego świata autorstwa Ewy Krawiec i Sławomira Bańbury zaplanowana jest na okres od drugiej połowy lutego do końca marca 2019 roku.

Zainteresowani fotografią podwodną, nurkowaniem ale również słonecznym urlopem nad ciepłymi wodami Morza Czerwonego mieli okazję spotkać autora zdjęć – nurkującego regularnie od kilku lat w Egipcie mieszkańca naszej gminy Sławomira Bańburę.
Jest to już trzecia wystawa podwodnych zdjąć jaka gości w Galerii Przechodniej GCK w Łajskach. Również tym razem wyeksponowane zdjęcia zostały wykonane podczas ubiegłorocznego nurkowania w Centrum Nurkowym Panorama Divers w Hurghadzie.
Współautorem wystawy jest Ewa Krawiec prowadząca kursy nurkowania wśród raf Morza Czerwonego. Zakochana w podwodnym kolorowym świecie od lat realizuje swą wielką pasję - podwodną fotografię.
Oglądając fotografie możemy się przekonać, jak zróżnicowany jest podwodny świat raf w Hurghadzie, gdzie odnajdziemy głębokie miejsca ze ścianami porośniętymi koralowcami oraz płytsze rafy z koralowymi ogrodami i ławicami ryb. O tym jak bogata jest fauna raf możemy przekonać się oglądając również kilkadziesiąt filmików zrealizowanych przez Sławomira Bańburę podczas ponad 100 zejść pod wodę.
1 marca uczestnicy „midisażu” słuchając wspomnień pana Sławomira przekonali się również, że nurkowanie może być pasją, której realizacja przynosi ogromną satysfakcję i dostarcza niezapomnianych przeżyć.
Wszystkim, których zauroczy podwodny świat i zechcą przeżyć podwodną przygodę podpowiadamy, że Hurghada oferuje wiele interesujących miejsc nurkowych zarówno dla osób rozpoczynających nurkowania jak i mających już pewne doświadczenia.

Umieszczono: 15.03.2019 r., godz. 20.17