Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Podsumowanie „Promyków” – 27 podiów w roku 2018!

Za nami kolejny rok rywalizacji par z Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” w Ogólnopolskich Konkursach Tańców Polskich organizowanych pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF®. Rok udany, biorąc pod uwagę fakt, iż na podium stawały w sumie 27 razy (najwięcej z dotychczasowych sezonów!) a wiele z nich awansowało do wyższych klas startowych.
W 2018 r. „Promyki” wzięły udział w 8 na 14 zorganizowanych turniejów tanecznych w Polsce: w Puławach, Wieliszewie, warszawskim Wilanowie, Mielniku, Dobczycach, Siemiatyczach, Wronkach, Katowicach. Przetańczyły w nich łącznie około 1430 minut! We wszystkich turniejach wystąpiło blisko 3 tysiące tancerek i tancerzy z najlepszych ośrodków tanecznych w kraju. W drodze na turnieje wieliszewskie pary przemierzyły prawie cały kraj pokonując łącznie 3700 km – niemal cała długość granic Polski, które wraz z granicami morskimi liczą w sumie 3511 km. Starty „Promyków” sędziowie Polskiej Sekcji CIOFF® oceniali łącznie 56 razy, a czterokrotnie w gronie sędziowskim zasiadał instruktor zespołu Dariusz Skrzydlewski. Ponad 280 godzin nasi tancerze spędzili na próbach w hali sportowej w Wieliszewie. Każdy start i zajęcie określonego miejsca w turnieju to zdobycie przez parę punktów do rankingu rocznego, który podsumowywany jest pod koniec każdego roku.

Oto miejsca naszych par w rankingu za rok 2018 (przypomnijmy, że nie brały udziału we wszystkich turniejach w roku). W kat. IC (7-9 lat) na 33 sklasyfikowane pary: Miłosz Drozdowski i Liliana Tylka – 26. miejsce, Maciej Tarach i Aleksandra Zakrzewska – 19. miejsce. Są to nasze dwie najmłodsze pary, które stawiają pierwsze kroki w rywalizacji turniejowej i w 2018 r. wzięły udział w dwóch konkursach. W kat. IIA (10-12 lat) Marcin Kańkowski i Zuzanna Szmyt – 2. miejsce (287 pkt.) i 6 wygranych turniejów na 7 startów! W tej samej kat. reprezentowali nas również Kamil Szymański i Paulina Barabasz – 8. Miejsce (102 pkt.) oraz Dawid Jankowski i Natalia Biegalewska – 18. miejsce (nasza najmłodsza para w tej kategorii dopiero aklimatyzuje się w bardzo mocnej stawce po niedawnej zmianie przedziału wiekowego). W kat. IIIC (12-15 lat) Maciej Tobiasz i Jagoda Rydelek – 1. miejsce(119 pkt.) na 25 sklasyfikowanych par, zwyciężając w trzech konkursach. Para ta po ostatnim turnieju awansowała do klasy B i w 2019 roku życzymy jej sukcesów w tej klasie zmagań. W kat. IVA (15-18 lat) Gminę Wieliszew reprezentowały trzy pary zajmując miejsca: 2. Kuba Rembelski i Julia Kowalik (234 pkt.), 3. Bartosz Bisialski i Julia Szmyt (145 pkt.) oraz 6. Wiktor Jakóbczak i Agnieszka Kowalik (51 pkt.). Wiktor i Agnieszka zakończyli rywalizację po wakacjach, więc ich dorobek mógł być większy. W kat. VB (19-26 lat) Damian Trzaskoma i Dominika Bisialska – 5. miejsce (35 pkt.) startując jedynie w dwóch turniejach.

Warto podkreślić, iż ostatnie lata rywalizacji naszych reprezentantów na parkietach tanecznych Polski przynoszą stały progres. Sezon 2018 był najlepszym w historii startów „Promyków” – nasze pary aż 27 razy stawały na podium ogólnopolskich konkursów tanecznych. Trzymamy kciuki za występy w roku 2019 życząc jeszcze większych sukcesów!

Umieszczono: 12.03.2019 r., godz. 21.01