Jesteś tutaj:

Główna treść strony

"Promyki" w krajowej czołówce - otwarcie nowego sezonu w Puławach i podsumowanie roku 2018

W weekend 9-10 marca pary z Zespołu Tańca Ludowego "Promyki" reprezentowały Gminę Wieliszew podczas Konkursu Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” w Puławach. W silnie obsadzonej stawce - do Puław zawitały prawie wszystkie krajowe ośrodki taneczne - rywalizowaliśmy z najlepszymi w Polsce. Mimo wielu zmian kategorii wiekowych pierwszy w tym roku turniej okazał się szczęśliwy dla naszych tancerzy. Ogłoszone podsumowanie roku 2018 potwierdza doskonałą postawę w trakcie ubiegłorocznego sezonu - "Promyki" otrzymały tytuł Najlepszego Zespołu w kat. IV!
Oto miejsca naszych reprezentantów:- kat. IIA: miejsce 5. Dawid Jankowski, Natalia Biegalewska
- kat. IIIB: 1. Marcin Kańkowski, Zuzanna Szmyt; 5. Maciej Tobiasz, Jagoda Rydelek, 10. Kamil Szymański, Paulina Barabasz
- kat. IVA: 5. Bartosz Bisialski, Julia Szmyt
- kat VA: 3. Jakub Rembelski, Julia Kowalik

Puławski konkurs stanowi tradycyjnie okazję do podsumowania zakończonego sezonu startów. Rok 2018 był najlepszym w historii udziału par ZTL "Promyki" w ogólnopolskich turniejach tańców polskich, co analizujemy w inym materiale. Już na miejscu - w Puławach, w trakcie podsumowania sezonu 2018 otrzymaliśmy dodatkowe cieszące nas zestawienia:
- w kat IIA 2. parą roku zostali Marcin Kańkowski i Zuzia Szmyt
- kat IVA 2. parą roku zostali Kuba Rembelski i Julia Kowali, 3 parą roku zostali Bartosz Bisialski i Julia Szmyt
"Promyki" zdobyły tym samym tytuł Najlepszego Zespołu kat. IV, a tytuły najlepszych instruktorów w tej kategorii wiekowej odebrali Dariusz Skrzydlewski i Kamil Rząca. Gratulujemy!
Umieszczono: 12.03.2019 r., godz. 20.45