Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Ważki znowu na pudle - wicemistrzostwo Warszawy i podsumowanie roku

Do grudniowego sukcesu w Mistrzostwach Polski w konkurencji F1N, „Ważki” dokładają srebro w rywalizacji drużynowej oraz srebro i brąz zdobyte indywidualnie – tym razem wywalczone w organizowanych 20 stycznia Mistrzostwach Warszawy Młodzików „Młody Szybownik”. Również w styczniu sekcja uroczyście podsumowała ubiegły i zainaugurowała kolejny rok pracy, a sukcesów gratulował modelarzom z Łajsk wójt gminy Paweł Kownacki.
W zawodach rozgrywanych w hali Bemowskiego OSiR w drużynie „Ważek” (271,5 pkt.) punktowali: Szymon Żmuda (95,8 pkt) – miejsce 2. i tytuł Wicemistrza Warszawy, Tomasz Bukowiecki (93,8) – miejsce 3. i tytuł II Wicemistrza Warszawy oraz 9. Hubert Gutowski (81,9). Kolejne miejsca wśród 50 zawodników w tej kat. wiekowej zajęli Patryk Zalewski (10. oraz 2. w klasyfikacji do lat 10!), Adam Rączkowski (14.) i Michał Musiał (19.). Drużynowymi Mistrzami Warszawy zostali reprezentanci Modelarni Ligi Przyjaciół Polskiego Lotnictwa z Warszawy (miejsca 1., 4. i 8. i w sumie 279,6 pkt.) a 3. miejsce przypadło Modelarni DK Rembertów (226 pkt.) . W rozgrywanych towarzysko zmaganiach w kat. OPEN (20 zawodników) 4. był świeżo upieczony wicemistrz Polski Bartosz Grabarczyk , na miejscu 6. zameldowali się ex aequo Mikołaj Zawistowski i Cezary Gutowski, a miejsce 11. zajął Mateusz Szaudel.

„Ważki” nie tylko wróciły z Warszawy z pucharem, ale również z pucharem pojechały – wszystko za sprawą regulaminowego zapisu. Przypomnijmy, że w latach 2014-2016 nasi reprezentanci jako pierwsza drużyna w historii zdobyli trzy kolejne tytuły mistrzowskie z rzędu i tym samym otrzymali Puchar Przechodni Mistrzów Warszawy na własność. Zobligowani zostali jednak do ufundowania kolejnego przechodniego trofeum. – Po zmianie pokoleniowej w roku ubiegłym, drogę na szczyt zaczęliśmy od 3. miejsca, w tym roku jest progres i miejsce 2. Celujemy jednak jeszcze wyżej, choć konkurencja nie śpi i w przyszłym roku będzie chciała powtórzyć swój sukces – podsumował start swoich podopiecznych Waldemar Pakuła.

W nowy rok sekcja weszła organizowanym 11 stycznia tradycyjnym spotkaniem świąteczno-noworocznym z udziałem rodziców, w trakcie którego podsumowano sezon i nagrodzono osiągnięcia. Gratulacje za grudniowy tytuł Mistrzów Polski przekazali modelarzom i instruktorowi Waldemarowi Pakule Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Dariusz Skrzydlewski, wręczając pamiątkowy puchar i drobne upominki. Spotkanie było również okazją do pożegnania Sebastiana Pacuły – utytułowanego modelarza z najdłuższym (10-letnim) stażem w sekcji, stypendysty Gminy Wieliszew.


Umieszczono: 30.01.2019 r., godz. 19.25