Jesteś tutaj:

Główna treść strony

"Zaczarowany fortepian" po raz piąty w Łajskach

Zapraszamy do udziału w piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Zaczarowany fortepian”. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 maja, przesłuchania konkursowe odbędą się w piątek, 18 maja 2018 r. w sali koncertowej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach.
Zgłoszenia do 16 maja 2018 r. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Karta zgłoszenia (pdf)
Karta zgłoszenia (doc)
Regulamin konkursu
Jury
Program przesłuchań

Konkurs, którego organizatorem jest Ośrodek Kultury w Wieliszewie, skierowany jest do młodych pianistów nie związanych ze szkołami muzycznymi, a więc rozwijających swoje muzyczne zainteresowania amatorsko. Jego celem jest prezentacja osiągnięć młodych adeptów pianistyki, poszerzanie znajomości literatury fortepianowej oraz wymiana pedagogicznych doświadczeń czuwających nad ich rozwojem instruktorów. Występujący w charakterze gospodarzy pianiści z sekcji fortepianu Ośrodka Kultury w Wieliszewie będą mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami spoza granic gminy, i vice versa. Kto wie czy przy tej okazji w sali koncertowej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach nie objawi się młody talent na miarę następcy Rafała Blechacza?

Przesłuchania konkursowe (z udziałem publiczności, wstęp wolny) zostaną przeprowadzone w czterech grupach wiekowych: I (do lat 9), II (10-13 lat), III (14-17 lat), IV (18+). Fachowej oceny poszczególnych prezentacji dokona trzyosobowe jury, w którego składzie zasiądą znani z ubiegłorocznej edycji znakomici specjaliści z dziedziny pianistyki i pedagogiki: Aleksandra Kowalik Burdzy, Anna Liszewska i Rafał Odrobina.

Umieszczono: 20.03.2018 r., godz. 18.04