Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wielki teatr w Wieliszewie – „Małe zbrodnie małżeńskie” w Sali Klenczona już w czerwcu!

Ośrodek Kultury w Wieliszewie nawiązał współpracę z Teatrem Mazowieckim, dzięki której na deskach Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona będziemy mieli okazję zobaczyć spektakle znanych autorów, w doborowej obsadzie i reżyserii. Cykl otworzymy w piątek, 10 czerwca o godz. 19:00, klasycznym dramatem Érica Emanuela Schmitta pt. „Małe zbrodnie małżeńskie” z Emilią Komarnicką i Redbadem Klijnstrą w rolach głównych – bilety w promocyjnej cenie 30 zł do nabycia w GCK w Łajskach.
Teatr Mazowiecki

Pod kierownictwem Mazowieckiego Instytutu Kultury w lutym 2015 roku została powołana sieć partnerskich scen na Mazowszu. Jej ideą jest wyjście ze sztuką teatralną poza centra wielkomiejskie i przekonanie, że właśnie tam i przy pomocy lokalnych partnerów, należy szukać odbiorców i budować publiczność. Projekt, początkowo swym zasięgiem obejmujący kilka miejscowości Mazowsza, bardzo szybko się rozwija i przynosi coraz lepsze efekty. Dzięki podjętym działaniom spektakle teatralne z cenionymi aktorami najlepszych scen warszawskich na stałe weszły już do kalendarza wydarzeń kulturalnych w kilkunastu miastach na Mazowszu. Od czerwca jako 15-y dołączył do nich Wieliszew!

Lista partnerów jest otwarta i z czasem będzie powiększana o nowe sceny. Główną korzyść sieci ma stanowić stworzenie alternatywnej oferty dla sztuki komercyjnej i zapewnienie mieszkańcom mazowieckich miejscowości bez instytucji teatru, stałego dostępu do artystycznych spektakli w wykonaniu najlepszych aktorów.


Małe zbrodnie małżeńskie


Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą – ostrzega Éric-Emmanuel Schmitt, autor sztuki „Małe zbrodnie małżeńskie”. To jeden dzień z życia Lisy i Gilles'a, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On, dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona stara się odtworzyć jego życie. Gilles jednak nie przyznaje się, że amnezja cofnęła się i, jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią. Grają, by odrodzić własne małżeństwo po latach. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle.

Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie (kompleks administracyjny przy ul. Modlińskiej 1), piątek, 10 czerwca, godz. 19:00
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach.


„Małe zbrodnie małżeńskie” (fr. Petits crimes conjugaux)
Autor: Éric-Emmanuel Schmidt
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Stochalska
Obsada: Emilia Komarnicka, Redbad Klijnstra
Czas trwania: 75 minut

ZAPRASZAMY!

Umieszczono: 21.04.2016 r., godz. 15.16